Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czesław Kiszczak znowu przed sądem. Jest prawomocna decyzja

0
Podziel się:

Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecydował o podjęciu procesu odwoławczego b. szefa MSW Czesława Kiszczaka ws. stanu wojennego. We wtorek sąd oddalił zażalenie obrony na podjęcie sprawy zawieszonej w 2013 r. z powodu złego stanu zdrowia.

Czesław Kiszczak znowu przed sądem. Jest prawomocna decyzja
(Reporter Poland)

Prawomocna jest już decyzja Sądu Apelacyjnego w Warszawie o podjęciu procesu odwoławczego b. szefa MSW Czesława Kiszczaka ws. stanu wojennego. We wtorek sąd oddalił zażalenie obrony Kiszczaka na podjęcie sprawy zawieszonej w 2013 r. z powodu jego złego zdrowia.

2 kwietnia Sąd Administracyjny "odwiesił" proces odwoławczy 89-letniego Kiszczaka, skazanego w sądzie I instancji na 2 lata więzienia w zawieszeniu w sprawie wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.

Sąd wydał wtedy takie postanowienie w związku z najnowszą opinią lekarzy, którzy uznali, że stan zdrowia psychicznego podsądnego "znacznie utrudnia" jego uczestnictwo w czynnościach procesowych. Proces podjęto, bo biegli nie uznali, że stan zdrowia Kiszczaka tego nie uniemożliwia, lecz tylko utrudnia, a pod pewnymi warunkami proces jest możliwy.

O podjęcie sprawy wnosił prokurator pionu śledczego IPN Bogusław Czerwiński. Obrońca Kiszczaka mec. Grzegorz Majewski złożył zażalenie na tę decyzję, bo jego zdaniem zdrowie Kiszczaka uniemożliwia proces apelacyjny.

W 2012 r. Kiszczak został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2 lata więzienia w zawieszeniu za udział w grupie przestępczej przygotowującej stan wojenny. W 2013 r. SA zawiesił badanie apelacji z uwagi na złe zdrowie Kiszczaka.

Czytaj więcej w Money.pl
Napaść na Rosję wywoła stan wojenny na... Komentatorzy podkreślają, że że prace nad nowelizacją ustawy o stanie wojennym rozpoczęły się jeszcze przed wybuchem kryzysu ukraińskiego i dlatego _ nie można jej wiązać wyłącznie z sytuacją a Ukrainie, ale niewątpliwie pozostawiła ona na niej swoje piętno _.
Kopacz u Wałęsy. Serdeczne słowa i prezenty - Bardzo ciepłe, sympatyczne i serdeczne spotkanie. Rozmawiano o problemach Polski, służbie zdrowia, świętach i 33 latach po stanie wojennym - zrelacjonował Mieczysław Wachowski, prezes Instytutu Lecha Wałęsy.
Pod domem gen. Kiszczaka: Precz z komuną! Demonstranci w apelu poległych odczytali nazwiska kilkudziesięciu osób, które straciły życie podczas stanu wojennego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)