Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
13.08.2012 18:54

Czesi ostro karzą za handel bronią

Sąd w Cieplicach w północnych Czechach wydał dziś wyrok w sprawie 13-osobowej grupy przestępczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JaguarJulie/CC/Flickr)

Sąd w Cieplicach w północnych Czechach wydał dziś wyrok w sprawie 13-osobowej grupy przestępczej, która nabywała od wojska pozbawioną cech bojowych broń, by nielegalnie przywracać jej użyteczność i dalej sprzedawać.

Dwaj kierujący tą działalnością albańscy bracia Ismail i Dżelal Ljatifi zostali skazani na odpowiednio 8 i 7 lat pozbawienia wolności. Po odbyciu kary będą wydaleni do Macedonii, której są obywatelami.

Jak ustalono w śledztwie, gang zdołał rozprowadzić co najmniej 18 pistoletów maszynowych Skorpion, jeden pistolet oraz karabin maszynowy z taśmą amunicyjną.

Poza Albańczykami, trzy inne osoby otrzymały kary od 3 lat do 7,5 roku więzienia. Wobec 8 dalszych skazanych orzeczono wyroki w zawieszeniu.

Czytaj więcej o sławnych przestępstwach
Ukradziono obrazy warte kilkadziesiąt milionów Złodzieje w Czechach ukradli uważane za jedne z najcenniejszych w kraju obrazy czeskiego malarza Emila Filly.
Królowa narkobiznesu jedzie do USA. Za kraty Meksykańskie władze wydały Amerykanom królową Pacyfiku - Sandrę Avilę Beltran, pochodzącą ze znanego narkotykowego klanu, którą prokuratura na Florydzie oskarża o przemyt narkotyków z Kolumbii przez Meksyk do Stanów Zjednoczonych.
Tagi: czechy, kara, handel bronią, sąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz