Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czeczeńscy bojownicy wspierają Ukraińców na Donbasie

0
Podziel się:

Kilkuset Czeczenów z całej Europy, a nawet z Rosji odpowiedziało na apel, by bronić suwerenności Ukrainy.

Czeczeńscy bojownicy wspierają Ukraińców na Donbasie
(PAP/EPA)

Walczyli za Czeczenię, dziś walczą za Ukrainę. Batalion im. Dżohara Dudajewa został utworzony od razu po tym, kiedy Rosja zajęła Krym. Kilkuset Czeczenów z całej Europy, a nawet z Rosji odpowiedziało na apel, by bronić suwerenności Ukrainy.
Na czele batalionu stoi uczestnik dwóch czeczeńskich wojen Isa Munajew, który ostatnio mieszkał w Danii.

- _ Bardzo chcemy wam pomóc, nie tylko słowami ale i działaniem. My już 23 lata walczymy z tym okupantem, mamy doświadczenie. Dobrze wiemy, kim jest Putin, Kadyrow, wiemy co oni sobą reprezentują. W nich nie ma żadnego człowieczeństwa, żadnej godności i nie można wierzyć ich słowu. Jeśli mówią, że ogłaszają zawieszenie broni - trzeba oczekiwać najgorszego _ - mówił.

W batalionie im. Dżohara Dudajewa walczą nie tylko Czeczeńcy. W obronie Donbasu obok ukraińskich żołnierzy walczą również Tatarzy oraz mieszkańcy Azerbejdżanu i Dagestanu.

Batalion pomogła utworzyć Amina Okujewa, która mówi, że nikt lepiej nie zna Rosjan od Czeczeńców, którzy walczą z nimi ponad 20 lat.

- _ Nasz naród walczy już 20 lat i dlatego my znamy ich podłe sztuczki. Kiedy była tragedia pod Iłowajskiem, w tych batalionach, gdzie było chociaż kilku Czeczeńców, straty były dużo mniejsze ponieważ my dobrze wiemy, że kiedy Rosjanie otwierają korytarz humanitarny, robią to po to, by rozgromić, zniszczyć (przeciwnika - red.) _ - przyznaje Okujewna.

_ - Czeczeni przewidzieli wojskową agresję na wschodzie Ukrainy _- twierdzi komendant Isa Munajew. I dodaje, że walcząc w Donbasie, walczy również za swój naród, który Rosjanie próbują zniewolić od 400 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa chwali się pracą dla Ukraińców Według Federalnej Służby Migracyjnej, tylko w tym roku do Rosji przyjechało około 400 tysięcy uciekinierów z Ukrainy.
Specjalny status Donbasu. Poroszenko podpisał ustawę Parlament uchwalił tę ustawę 16 września.
Wojna na Ukrainie. Kolejne starcia i ofiary mimo rozejmu Siedmiu ukraińskich wojskowych zginęło dziś w ostrzelanym przez rebeliancki czołg transporterze opancerzonym.
Ukraińscy separatyści szykują się do ataku Ukraińskie siły rządowe chcą utworzyć strefę buforową między walczącymi stronami w Donbasie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)