Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czechy przeciwko islamowi. Ludzi wyszli na ulice

0
Podziel się

Demonstranci nieśli plakaty z napisami Europo, obudź się!, Nie ma umiarkowanego islamu i Islam jest złem.

Czechy przeciwko islamowi. Ludzi wyszli na ulice
(JaguarJulie/CC/Flickr)
bEiKdMkB

Około 600 osób demonstrowało w piątek w Pradze przeciw islamowi w Czechach. Organizatorem demonstracji koło Zamku Praskiego, mającej w założeniach uczcić pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu, było ugrupowanie _ Nie chcemy islamu w Republice Czeskiej _.

Odbyła się też niewielka kontrdemonstracja z udziałem około 20 osób, które domagały się praw dla muzułmanów i wyznawców innych religii. Nie doszło do żadnych incydentów - informuje agencja CTK, powołując się na policję.

Przeciwnicy islamu nieśli czeskie flagi i plakaty z napisami _ Europo, obudź się! _, _ Nie ma umiarkowanego islamu _ i _ Islam jest złem _. Nawoływali do przyjęcia ustaw, które _ zapobiegną islamizacji Czech _. Organizatorzy rozdawali też plakaty i naklejki z logo tego ugrupowania: przekreślonym meczetem. W demonstracji wzięło udział kilkoro przedstawicieli populistycznych i prawicowych partii politycznych.

bEiKdMkD

Czeski minister ds. praw człowieka Jirzi Dienstbier zdystansował się od antyislamskiej demonstracji. Agencji CTK powiedział, że nie ma sensu _ wywoływanie strachu i nienawiści _ i wskazał, że w Czechach nie obserwuje się żadnego islamistycznego zagrożenia.

Organizatorom zarzucił stosowanie zasad winy zbiorowej i nietolerancję. Przyznał, że na razie jest to względnie mała grupa, ale zaakcentował, że jej działalność jest sprzeczna z zasadami wolności i społeczeństwa demokratycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Czescy Żydzi przeciwni wizycie Putina w Pradze Prezydent Rosji został zaproszony na czeskie obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz
Komunikacyjny paraliż Czech. Stoją pociągi Lód, który zgromadził się na sieci trakcyjnej, uniemożliwił ruch pociągów i tramwajów na terenie praktycznie całych Czech.
Ogromne antyislamskie protesty w Niemczech Zwolennicy Pegidy znowu najliczniej reprezentowani byli w Dreźnie. Ich wiec zgromadził tam ponad 25 tysięcy osób.
bEiKdMle
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)