Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czarnecki: niech prezesa PZPN wybierają kibice

0
Podziel się:

Eurodeputowany Ryszard Czarnecki, zaproponował, by szefa związku wybierali kibice.

Czarnecki: niech prezesa PZPN wybierają kibice
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, który będzie ubiegać się o funkcję prezesa PZPN, zaproponował, by szefa związku wybierali kibice. Polityk chce też, by kandydaci na prezesa i członków władz związku przedstawiali oświadczenia lustracyjne.

_ - Trzeba dokonać pewnego przełomu i wyjątkowo oddać możliwość wyboru prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej tym, którzy na co dzień sponsorują polską piłkę, czyli kibicom, którzy kupują bilety na mecz _ - powiedział Czarnecki na konferencji prasowej w Sejmie. Jego zdaniem taki sposób wyboru prezesa PZPN pozwoli odbudować szacunek i zaufanie dla związku.

Polityk przekonywał, że to każdy posiadacz karty kibica, uprawniającej do zakupu biletu na mecze m.in. Ekstraklasy, powinien - drogą elektroniczną - zagłosować w wyborach prezesa PZPN. _ Wówczas kibice będą uważali, że jest to ich związek _ - ocenił Czarnecki.

Ponadto, jak mówił polityk PiS, kandydaci na szefa związku oraz kandydaci do władz PZPN powinni - wzorem parlamentarzystów czy członków rządu - przedstawiać oświadczenia lustracyjne. Według europosła osoby funkcyjne w związku powinny, podobnie jak posłowie i senatorowie, przedstawiać coroczne oświadczenia majątkowe.

_ - Deklaracje będą sygnałem, że w polskiej piłce chcą działać ludzie mający czyste ręce _ - ocenił Czarnecki. Kandydat na prezesa PZPN opowiedział się ponadto m.in. za możliwością odpisów podatkowych dla przedsiębiorców, którzy sponsorują polski futbol, a także za umożliwieniem finansowania piłki zawodowej przez samorządy.

Wybory szefa PZPN mają się odbyć w październiku. O reelekcję będzie się ubiegał obecny szef związku Grzegorz Lato. Kandydować chcą także były sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina, a także poseł Solidarnej Polski Mieczysław Golba.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy prezes PZPN? Oto konkurencja dla Laty Poseł chce zmniejszyć skład zarządu związku i dokładniej kontrolować finanse.
PiS wie, co uzdrowi polską piłkę. Oto pomysły Prezes PiS zaproponował trzy proste kroki. Zobacz jakie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)