Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyberszpiegostwo w Chinach. Siły zbrojne zapowiadają nasilenie walki z hakerami

0
Podziel się:

W chińskich siłach zbrojnych zaostrzona zostanie weryfikacja poprawności ideologicznej żołnierzy, a ich dostęp do internetu i telefonów komórkowych będzie ściśle kontrolowany.

Cyberszpiegostwo w Chinach. Siły zbrojne zapowiadają nasilenie walki z hakerami
(bowie15/iStockphoto)

W chińskich siłach zbrojnych zaostrzona zostanie weryfikacja poprawności ideologicznej żołnierzy, a ich dostęp do internetu i telefonów komórkowych będzie ściśle kontrolowany, by zapobiec szpiegowskiej działalności _ wrogich sił _.

Wytyczne w tych sprawach, opracowane przez wpływową Centralną Komisję Wojskową, omawiają w środę państwowe media. Podkreślono m.in., że wojskowym nie wolno prowadzić blogów ani czatować.

Dziennik _ Jiefangjun Bao _, organ armii chińskiej, napisał w komentarzu o _ kulturowej zimnej wojnie _, prowadzonej jakoby online przeciwko Chinom przez _ niektóre państwa zachodnie _.

Wytyczne Centralnej Komisji Wojskowej wskazują na konieczność edukacji politycznej i ideologicznej w wojsku. Ma to zapobiegać _ aktom sabotażu dokonywanym przez wrogie siły _. Jest też mowa o przeciwdziałaniu _ korozji _ powodowanej przez _ zdegenerowane idee i kultury _. Kładzie się ponadto nacisk na zaostrzenie środków, zapobiegających _ wyciekaniu _ tajnych informacji.

Reuters zwraca uwagę, że Chiny i Stany Zjednoczone często oskarżają się nawzajem o hakerskie ataki i cyberszpiegostwo, co powoduje wzrost napięć w stosunkach między obu krajami.

Kilka dni temu minister oświaty Yuan Guiren oświadczył, że chińskie uniwersytety powinny unikać podręczników, które promują zachodnie wartości. Ostrzegał przed krytykowaniem na uczelniach chińskiego systemu politycznego i przywódców. W ubiegłym roku prezydent Chin Xi Jinping wzywał do zwiększenia nadzoru ideologicznego na uniwersytetach.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)