Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cyberprzestępcy. Brytyjczyk został skazany w Chinach za kradzież danych

0
Podziel się

Szanghajski sąd uznał, że firma ChinaWhys, która głównie zajmowała się oceną ryzyka przy wchodzeniu zagranicznych firm na chiński rynek, złamała prawo.

Harvey Humphrey (po prawej), syn oskarżonego. <br> Peter Humphrey z sądu został wyprowadzony innym wyjściem
Harvey Humphrey (po prawej), syn oskarżonego. <br> Peter Humphrey z sądu został wyprowadzony innym wyjściem (PAP/EPA)
bDJDyKrp

Sąd w Szanghaju skazał na dwa i pół roku więzienia Brytyjczyka oskarżonego o nielegalne pozyskiwanie danych osobowych obywateli Chin. 58-letni Peter Humphrey wraz z żoną prowadził firmę konsultingową, która pomagała m.in. światowym koncernom.

Szanghajski sąd uznał, że firma ChinaWhys, która głównie zajmowała się oceną ryzyka przy wchodzeniu zagranicznych firm na chiński rynek, złamała prawo. Na komputerach należących do firmy znaleziono kopie dowodów osobistych obywateli Chin, ich numery telefonów i dane dotyczące zagranicznych podróży. Ich pozyskiwanie i przetrzymywanie - zdaniem sądu było nielegalne.

Na dwa lata więzienia skazano też żonę Brytyjczyka, 60-letnią Yu Yingzheng. Parę aresztowano rok temu. Po odbyciu kary Humprey ma zostać deportowany.

bDJDyKrr

Krótko przed zatrzymaniem ChinaWhys prowadziła na zlecenie giganta farmaceutycznego GSK śledztwo dotyczące szefa chińskiego oddziału tej firmy. Ujawniono bowiem intymne nagrania dyrektora firmy i jego partnerki. W tym samym czasie chińskie władze prześwietlały koncern GSK pod kątem korupcji. Oficjalnie jednak tych spraw nie łączono.

Proces Humphreya i jego żony trwał jeden dzień.

Czytaj więcej w Money.pl
Hakerzy zaatakowali światowy sektor energetyczny Blisko tysiąc systemów komputerowych firm energetycznych na całym świecie zostało zaatakowanych przez hakerów w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy. Jak poinformowało PAP, do cyberataku na firmy energetyczne doszło wciągu ostatnich osiemnastu miesięcy. Blisko tysiąc systemów komputerowych w 84 krajach, również polskich zostało zainfekowanych przez złośliwego wirusa. Co więcej, cyberprzestępcy do ataków wykorzystywali złośliwe oprogramowanie, dzięki któremu ...
Rosyjscy hakerzy wykradli miliard haseł Eksperci oceniają, że większość stron wciąż jest podatna na ataki. Skala włamania jest ogromna.
Rosyjscy hakerzy wykradli dane z setek stron Rosyjska organizacja przestępcza wykradła około 1,2 mld haseł i loginów do stron internetowych oraz ponad 500 mln adresów poczty elektronicznej. Informacje zostały przechwycone z ok. 420 tys. stron internetowych - informuje w środę "New York Times".
bDJDyKrS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)