Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cyberataki. W. Brytania i USA tworzą komórkę prewencji ataków hakerskich

0
Podziel się:

Ma ona przeciwdziałać atakom cybernetycznym na informacyjną infrastrukturę, rządowe portale i bank centralny.

Cyberataki. W. Brytania i USA tworzą komórkę prewencji ataków hakerskich
(Trebaffetti/iStockphoto)

Wielka Brytania i USA powołają do życia wspólną komórkę wywiadowczą mającą za zadanie przeciwdziałać atakom cybernetycznym na informacyjną infrastrukturę, rządowe portale i bank centralny - poinformowała wczoraj wieczorem brytyjska telewizja ITV.

Innym celem komórki tworzonej przez brytyjską agencję wywiadu elektronicznego GCHQ oraz amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) będzie zapobieganie wykorzystaniu internetu do celów terrorystycznych takich, jak komunikowanie się i planowanie ataków.

Premier W. Brytanii David Cameron przebywa z wizytą w Waszyngtonie. Jednym z tematów jego rozmów z prezydentem USA Barackiem Obamą jest właśnie cybernetyczne bezpieczeństwo.

_ Służby wywiadowcze obu krajów będą prowadzić ćwiczenia symulacyjne mające rozpracować różne scenariusze możliwych ataków cybernetycznych, ażeby (w przyszłości) ochronić przed nimi kluczowe elementy brytyjskiej infrastruktury takie, jak resorty rządowe, czy Bank Anglii _ - informuje korespondent ITV Robert Moore.

_ David Cameron sądzi, że punkt ciężkości w komunikacji elektronicznej musi nieznacznie przesunąć się od ochrony prywatności w stronę antyterrorystycznej prewencji _ - dodaje.

W wypowiedzi dla ITV Cameron nalegał na firmy internetowe, by pozamykały terrorystom _ bezpieczne furtki _ komunikowania się. _ Czy w miarę technologicznego rozwoju powinniśmy dopuszczać do tego, że terroryści będą mogli wzajemnie porozumiewać się bez przeszkód? Moim zdaniem nie powinniśmy _ - zaznaczył brytyjski premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest reakcja Baracka Obamy na ataki hakerów Prezydent USA wezwał Kongres do przyjęcia ustawy, która zmusi firmy do szybkiego powiadamiania klientów, jeśli w ataku hakerskim zostaną skradzione ich dane osobowe.
Zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego Program wzmocnienia bezpieczeństwa państwa, zakładający m.in. zwiększenie wydatków obronnych, rząd przyjął w grudniu ubiegłego roku.
Firmy będą narażone na poważne problemy Celem mogą także stać się firmy z sektora energetycznego oraz administracja publiczna.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)