Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ćwiąkalski: więcej stanowczości wobec pseudokibiców

0
Podziel się:

Jego zdaniem weekendowe zajścia to skandal i policja powinna w bardziej zdecydowany sposób reagować na chuligańskie wybryki.

Ćwiąkalski: więcej stanowczości wobec pseudokibiców
(kprm.gov.pl)

Stanowcze działanie policji i konsekwencja sądów wobec pseudokibiców. Tego według profesora Zbigniewa Ćwiąkalskiego brakuje w walce z przestępczością stadionową.

Wczoraj na plaży w Gdyni doszło do bójki kilkudziesięciu stadionowych chuliganów z meksykańskimi marynarzami. Do zadymy doszło też w sobotę podczas meczu KS Łomianki i Polonii Warszawa.

Były minister sprawiedliwości uważa, że policja powinna bardziej zdecydowanie angażować się w zapewnienie bezpieczeństwa wokół imprez sportowych. Jego zdaniem weekendowe zajścia to skandal i policja powinna w bardziej zdecydowany sposób reagować na chuliańskie wybryki. Powinna też według niego w mniejszym stopniu sugerować się opiniami klubów piłkarskich, które często nie chcą interwencji.

Zbigniew Ćwiąkalski dodaje, że sądy powinny być bardziej surowe wobec stadionowych przestępców. _ Koniec z tolerancją dla tego typu bandytów stadionowych _ - powiedział były minister. Zauważył, że kolejne kary w zawieszeniu niczego nie uczą. Według profesora przepisy są wystarczające, a jedynie sędziowie powinni karać surowiej.

Ćwiąkalski dodaje, że należy też sprawdzić jakość monitoringów miejskich. W wielu przypadkach okazuje się, że zapis z kamer nie pozwala na skuteczną identyfikację chuliganów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kibice w Gdyni nie stwarzali zagrożenia" Policja przyznaje, że nie wie co było przyczyną polowania na Meksykanów. Polecą głowy?
To pewne. Kibole napadli marynarzy Zatrzymane zostały trzy osoby. jedna z nich jest obywatelem Meksyku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)