Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cugier-Kotka przeprosiła Kurskiego. Jest ugoda

0
Podziel się:

Ugodą zakończył się proces, jaki europoseł Jacek Kurski
wytoczył znanej ze spotów PO i PiS aktorce Annie Cugier-Kotce.

Cugier-Kotka przeprosiła Kurskiego. Jest ugoda
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ugodą zakończył się w poniedziałek proces, jaki europoseł Jacek Kurski wytoczył znanej ze spotów PO i PiS aktorce Annie Cugier-Kotce po publikacji wywiadu, w którym mówiła, że _ wyreżyserował _ on jej wypowiedzi medialne na temat jej pobicia w czerwcu 2009 r.

Cugier-Kotka udzieliła wywiadu specjaliście od politycznego wizerunku Piotrowi Tymochowiczowi. Ukazał się on na jego stronie internetowej w maju 2010 r. Aktorka mówiła w nim, że to Kurski polecił jej upublicznić fakt jej pobicia, z wyraźną sugestią, że została pobita przez _ bojówki Platformy _.

Według relacji Cugier-Kotki z 2009 r., na jednej z warszawskich ulic miało zaczepić ją trzech mężczyzn, którzy zaczęli ją wyzywać, a potem szarpać i kopać. Napastnicy mieli zwrócić się do kobiety: _ Możesz mnie w d... pocałować sprzedajna dz... PiS-u _. Aktorka twierdziła także, że już wcześniej dostawała pogróżki.

Kurski od początku zaprzeczał słowom aktorki. Oceniał wówczas, że wywiad jest _ prowokacją, która ma zburzyć nastrój po tragedii smoleńskiej _ i pozwał Cugier-Kotkę za naruszenie dóbr osobistych.

W poniedziałek przed sądem okręgowym w Warszawie strony zawarły ugodę. Aktorka do protokołu złożyła oświadczenie, w którym przeprosiła Kurskiego za _ bezprawne naruszenie jego dobrego imienia _. Zaznaczyła jednak, że nie czuje się winna, a robi to dlatego, że _ emocjonalnie _ ta sytuacja zbyt dużo ją kosztuje.

W oświadczeniu Cugier-Kotka uznała ponadto, że w wywiadzie podała nieprawdziwą informację, że Kurski _ wyreżyserował jej wypowiedzi medialne na temat pobicia jej w związku z udziałem w kampanii medialnej _ Prawa i Sprawiedliwości.

_ Anna Kotka oświadcza, że w szczególności nieprawdą jest, że pan Jacek Kurski polecił jej upublicznić fakt pobicia jej i jednocześnie wskazywać, iż tego aktu przemocy dokonali zwolennicy partii politycznej Platforma Obywatelska, względnie bojówki PO _ - brzmi treść oświadczenia aktorki.

Strony wzajemnie zrzekły się też wszelkich dotychczasowych roszczeń wynikających z ochrony dóbr osobistych. Kurski w sądzie był nieobecny. Jak poinformował jego pełnomocnik, tego dnia polityk został wezwany przez sąd w Gdańsku.

Czytaj więcej o Jacku Kurskim w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t21153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jacek;kurski;z;zona;wyemigruja;do;belgii,231,0,870375.html) Jacek Kurski z żoną wyemigrują do Belgii Według europosła jego żona jest w Polsce szykanowana ze względu na jego przynależność partyjną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t21153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kurski;ma;przeprosic;za;afere;na;billboardach,71,0,734279.html) Kurski przeprosi na billboardach Europoseł ma wynająć pięć tablic i przeprosić byłego prezesa PZU za sugerowanie mu udziału w "aferze billboardowej".
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)