Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cudzoziemcy w Niemczech. Służby ostrzegają przed radykalnymi islamistami

0
Podziel się:

Niemiecki wywiad ostrzega, w Niemczech przebywa ok. 6300 muzułmanów należących do radykalnego ruchu salafitów.

Cudzoziemcy w Niemczech. Służby ostrzegają przed radykalnymi islamistami
(Bundesministerium des Innern/Sandy Thieme/CC BY-SA 3.0 DE/wikimedia)
bESpTRZx

Niemiecki wywiad ostrzega, że w ostatnich latach zaobserwowano gwałtowny wzrost liczby radykalnych muzułmanów. Służby szacują, że obecnie na terytorium kraju jest ich ponad sześć tysięcy - podała agencja Associated Press.

Szef federalnego urzędu ochrony konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen (na zdjęciu) poinformował rozmowie z radiem rbb-Inforadio, że w Niemczech przebywa ok. 6300 muzułmanów należących do radykalnego ruchu salafitów. Podkreślił też, że do końca roku liczba ta może wzrosnąć nawet do 7 tys. Przypomniał, że jeszcze trzy lata temu służby dysponowały informacjami o ok. 3,8 tys. mieszkających w Niemczech radykalnych muzułmanach.

Maassen podkreślił, że szeregi islamistów zasilają młodzi ludzie, którzy liczą, że przynależność do radykalnej grupy pomoże odmienić ich życie.

bESpTRZz

Władze Niemiec oceniają, że ok. 450 niemieckich salafitów wyjechało z kraju, aby dołączyć do dżihadystów walczących w Syrii i Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nadchodzi nowa era ataków terrorystycznych? Nie są to ataki będące owocem szerszego spisku, lecz przeprowadzane przez indywidualnych sprawców.
Kanada boi się terrorystów. Planują atak? Kanadyjskie służby wywiadowcze wskazały, iż jeden osobnik lub organizacja w Kanadzie lub za granicą ma zamiar i możliwości przeprowadzenia aktu terrorystycznego na terenie Kanady.
Walka z terroryzmem ograniczy wolność? Agencja Reutera zwraca uwagę, że zmiany znacząco zwiększą możliwości władz australijskich monitorowania m.in. komputerów.
bESpTSaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)