Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
costa concordia
05.07.2014 08:39

Costa Concordia idzie na złom

Statek był jednym z dowodów w procesie przeciwko kapitanowi Francesco Schettino.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

1/9 fot: PAP/EPA Zgodził się na to sąd w Grosseto w Toskanii, przed którym toczy proces byłego kapitana statku, odpowiadającego za spowodowanie katastrofy, w której zginęły 32 osoby.

Statek był jednym z dowodów w procesie przeciwko kapitanowi Francesco Schettino. Choć jeszcze się nie skończył, sąd zgodził się, by jednostka powróciła do swego prawowitego właściciela, armatora Costa Crociere, który zamierza oddać ją na złom.

Do 20 lipca wrak wycieczkowca zostanie usunięty sprzed wyspy Giglio, gdzie 13 stycznia 2012 roku osiadł na podwodnych skałach i przechylił się na prawą burtę.

Podniesiony wrak Costa Concordia. Sukces wielkiej operacji

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/podniesiony-wrak-costa-concordia-sukces-wielkiej-operacji-g637365.html) Leżał tak do września ubiegłego roku, gdy zdecydowano się podnieść go z dna i ustawić w pionie.

Teraz statek gotów jest do odbycia swego ostatniego rejsu: zostanie odholowany do portu w Genui, gdzie odbędzie się jego demontaż.

Czytaj więcej w Money.pl
Zeznania stażysty pogrążą kapitana Schettino Zeznający dziś Salvatore Ursino powiedział, że na pięć minut przed uderzeniem statku o skały koło wyspy Giglio Schettino wydał rozkaz zwiększenia prędkości.
Schettino ją położył, Pietrzak postawił Polski inżynier opowiada o kulisach akcji podnoszenia wraku Costy Concordii.
Costa Concordia znów popłynie Według planów w ostatnią drogę, na demontaż w porcie w Genui, statek wyruszy najpóźniej 20 lipca.
To był najsutniejszy dzień ubiegłego roku Najsmutniejsze były, jak ustalili naukowcy z Włoch, styczeń i luty.
Tagi: costa concordia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz