Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cosby pozwany za molestowanie seksualne

0
Podziel się:

To pierwsze formalne zarzuty wobec aktora, którego w ostatnich tygodniach wiele kobiet oskarżało o napaści na tle seksualnym.

Cosby pozwany za molestowanie seksualne
(AP/FOTOLINK)

Amerykański aktor komediowy Bill Cosby został we wtorek pozwany przez Judith Huth o molestowanie seksualne w 1974 r., gdy była 15-latką. To pierwsze formalne zarzuty wobec aktora, którego w ostatnich tygodniach wiele kobiet oskarżało o napaści na tle seksualnym.

W pozwie złożonym przed sądem w Los Angeles napisano, że Huth i jej 16-letnia przyjaciółka zostały najpierw poczęstowane _ kilkoma drinkami _ w klubie tenisowym Cosby'ego, a następnie zabrane do Playboy Mension, rezydencji założyciela magazynu _ Playboy _ Hugh Hefnera. To tam, w jednym z pokojów, nastolatka miała być molestowana przez Billa Cosby'ego.

_ To traumatyczne zdarzenie, w tak młodym wieku, spowodowało u powódki psychologiczne szkody i psychiczne cierpienie, co było przyczyną jej poważnych problemów przez całe życie _ - napisano w uzasadnieniu skargi.

Kobieta odbierająca telefon w biurze Martina Singera, adwokata Cosby'ego, powiedziała, że mecenas nie komentuje sprawy - podała agencja Reutera. Od początku skandalu Singer mówił, że jego klient nie ma sobie nic do zarzucenia, a oskarżenia są oszczercze.

Pozew przyszedł do sądu dzień po tym, jak Cosby zrezygnował z zasiadania w radzie Uniwersytetu Temple w Filadelfii, jego macierzystej uczelni. W ciągu ostatnich kilku tygodni około 17 kobiet oskarżyło nieformalnie Cosby'ego o molestowanie seksualne.

Cosby był już oskarżony o ten czyn w 2005 r. Wówczas oskarżycielka, Andrea Constand, miała otrzymać nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie dotarła do sądu.

77-letni obecnie aktor przez wiele lat był bohaterem bardzo popularnego telewizyjnego serialu komediowego _ Bill Cosby Show _.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja przesłuchała znanego muzyka Brytyjska policja przesłuchała w sobotę Cliffa Richarda w związku z oskarżeniami o molestowanie nieletnich w latach 80. XX wieku.
Woody Allen oskarżony o molestowanie. Odpowiada Oskarżycielka Dylan Farrow jest adoptowaną córką reżysera i jego dawnej partnerki życiowej Mii Farrow.
Woody Allen molestował córkę? 28-letnia dziś kobieta opisuje domniemany przypadek molestowania, do którego miało dojść w 1992 roku w _ ciemnym pokoju w domu rodziców _.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)