Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co najmniej trzech Palestyńczyków zginęło na Zachodnim Brzegu

0
Podziel się:

Izraelscy żołnierze próbowali aresztować poszukiwanego bojownika
radykalnego Hamasu - poinformowały źródła palestyńskie i izraelskie.

Co najmniej trzech Palestyńczyków zginęło na Zachodnim Brzegu
(ISM Palestine/CC/Flickr)

Izraelscy żołnierze próbowali aresztować poszukiwanego bojownikaradykalnego Hamasu - poinformowały źródła palestyńskie i izraelskie.

Izraelscy wojskowi w nocy z piątku na sobotę otoczyli dom bojownika zbrojnego ramienia Hamasu, Brygad Ezedina al-Kasama, w obozie dla uchodźców w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu.

Na pomoc Palestyńczykowi przybyli inni uzbrojeni ludzie, w tym członek Islamskiego Dżihadu. Obaj bojowicy zginęli; zabita została także trzecia osoba, cywil - podały palestyńskie źródła medyczne i w służbach bezpieczeństwa.

W wymianie ognia z izraelskimi żołnierzami rannych zostało ponadto 14 Palestyńczyków, stan dwóch z nich jest krytyczny.

Armia izraelska potwierdziła tę operację, ale według niej śmierć poniosło czterech Palestyńczyków. Mężczyzna, którego dom został otoczony, był poszukiwany w związku ze _ strzelaniną, zamachami bombowymi oraz planowaniem innych ataków _.

Palestyńczyk zabarykadował się w domu i otworzył ogień do mających go aresztować żołnierzy, raniąc dwóch z nich. W odpowiedzi wojskowi _ zabili terrorystę _. W starciach, które nastąpiły później, żołnierze zabili trzech kolejnych Palestyńczyków - poinformowała strona izraelska.

Do starć doszło trzy dni po zabiciu przez izraelskich żołnierzy młodego Palestyńczyka w innej części Zachodniego Brzegu. W izraelsko-palestyńskich rozmowach pokojowych, w których mediatorem są USA, nie nastąpił wyraźny postęp przed wyznaczonym przez sekretarza stanu Johna Kerry'ego kwietniowym terminem osiągnięcia ramowego porozumienia. Prowadzone od lipca 2013 roku negocjacje są kolejną próbą zakończenia trwającego od dziesięcioleci konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpalili meczet na Zachodnim Brzegu Na miejscu wypisano antyarabskie hasła. Palestyńscy mieszkańcy twierdzą, że ataku dopuścili się mieszkający w pobliżu żydowscy osadnicy.
Planują dalszą kolonizację Zachodniego Brzegu Izrael planuje budowę niemal 24 tysięcy nowych domów na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej.
Izraelskie wojsko aresztowało pięciolatka Obrońcy praw człowieka zażądali , by armia znalazła inny sposób karania młodych Palestyńczyków, którzy obrzucają kamieniami pojazdy.
Plan pokojowy? Ameryka go nie przyniesie Wizyta Kerrego da możność przyjrzenia się, czy Izraelczycy i Palestyńczycy sami są gotowi do rozmów pokojowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)