Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co najmniej 3 ofiary katastrofy w Glasgow

0
Podziel się:

32 osoby trafiły do szpitali po katastrofie policyjnego śmigłowca, który wieczorem spadł na dach pubu w tym szkockim mieści

Co najmniej 3 ofiary katastrofy w Glasgow
(PAP/EPA.)

32 osoby trafiły do szpitali po katastrofie policyjnego śmigłowca, który wieczorem spadł na dach pubu w tym szkockim mieście - poinformowała miejscowa policja. Akcja ratunkowa trwa.

Nie sprecyzowano, jaki jest stan hospitalizowanych. Straż pożarna, ekipy ratownicze i ochotnicy pracowali na miejscu katastrofy przez całą noc.

Śmigłowiec spadł na popularny wśród mieszkańców Glasgow pub "The Clutha" przy ulicy Stockwell, w pobliżu brzegu rzeki Clyde. Nie doszło do wybuchu, ale jednopiętrowy budynek został poważnie uszkodzony. Część dachu budynku zawaliła się.

Świadkowie twierdzą, że wewnątrz pubu było ok. 120 osób, które słuchały koncertu zorganizowanego z okazji dnia św. Andrzeja, patrona Szkocji. Część z nich zdołała wydostać się na zewnątrz o własnych siłach. Nie wiadomo jednak, ile osób jest zablokowanych przez zawalone fragmenty konstrukcji.

Według policji na pokładzie maszyny Eurocopter EC 135 T2 znajdowały się trzy osoby - dwóch oficerów policji i cywilny pilot. Przyczyny katastrofy na razie nie ustalono.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/m280810.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;smiglowca;trwa;akcja;ratownicza,217,0,1368793.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Śmigłowiec z 18 osobami spadł do morza Śmigłowiec z 16 pasażerami i dwoma członkami załogi spadł dzisiaj wieczorem do morza koło Szetlandów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/m220801.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kandydat;na;prezydenta;paragwaju;zginal;w;katastrofie;smiglowca,0,0,1244672.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kandydat na prezydenta zginął w katastrofie Rząd paragwajski niezwłocznie zwrócił się do międzynarodowych ekspertów o zbadanie przyczyn katastrofy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)