Notowania

wojciech jaruzelski
06.07.2011 08:46

Co dalej z procesem Jaruzelskiego?

Oskarżony w sprawie masakry na Wybrzeżu generał jest chory i może nie stawić się przed sądem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Barabasz/GFDL/Wikipedia)

*Na dziś wyznaczono rozprawę w kolejnym procesie pięciu oskarżonych o doprowadzenie do masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Proces jednak może się nie rozpocząć z powodu złego stanu zdrowia generała Wojciecha Jaruzelskiego. *

1 lipca rzecznik sądu Okręgowego Wojciech Małek poinformował, że w innym procesie dotyczącym wprowadzenia stanu wojennego, biegli orzekli, że ze względu na zły stan zdrowia oskarżony przez co najmniej 12 miesięcy nie może uczestniczyć w rozprawach. Wojciech Małek poinformował, że ta opinia biegłych będzie miała znaczenie także dla postępowania dotyczącego Grudnia 70.

- _ Możliwe wersje są różne. Sąd może zawiesić postępowanie oczekując na poprawę stanu zdrowia oskarżonego Jaruzelskiego, jak również sąd może wyłączyć oskarżonego i prowadzić postępowanie w stosunku do pozostałych oskarżonych _ - mówi Małek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WOJCIECHA MAŁKA:

Proces oskarżonych w sprawie Grudnia'70 trwał od 10 lat . Postępowanie było na etapie końcowym, ale z powodu śmierci ławnika musi zostać przeprowadzone od nowa. Oprócz generała Jaruzelskiego na ławie oskarżonych w procesie dotyczącym masakry robotników w grudaniu 1970 roku zasiadają: były wicepremier Stanisław Kociołek oraz byli dowódcy wojskowi Mirosław Wiekiera, Wiesław Gop i Bolesław Fałdasz.

Na Wybrzeżu, w czasie protestów robotniczych przeciwko drastycznym podwyżkom cen żywności wobec protestujacych użyto oddziałów wojskowych i milicji. Od strzałów zginęły 44 osoby, ponad 1100 zostało rannych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;w;sprawie;grudnia;70;ruszy;od;nowa,64,0,837696.html) Proces w sprawie Grudnia 70. ruszy od nowa Powodem jest śmierć ławnika. Wśród oskarżonych są między innymi generał Wojciech Jaruzelski i Stanisław Kociołek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;grudnia;70;znowu;odroczony,89,0,810841.html) Proces Grudnia '70 znowu odroczony Tym razem rozprawa nie doszła do skutku przez chorobę ławnika.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/proces;jaruzelskiego;2;godziny;w;tygodniu,109,0,759917.html) Proces Jaruzelskiego 2 godziny w tygodniu Proces w sprawie wydarzeń z Grudnia'70 na Wybrzeżu trwa już ponad 10 lat.
Tagi: wojciech jaruzelski, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz