Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Cieszę się, że Gliński odzyskał wolność"

0
Podziel się:

Małgorzata Kidawa-Błońska: mieliśmy dosyć długi serial, który szczęśliwie się zakończył. Profesor może zająć się pracą naukową.

"Cieszę się, że Gliński odzyskał wolność"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEISRlfp

Cieszę się, że prof. Gliński odzyskał wolność i nie będzie już zakładnikiem prezesa Kaczyńskiego - powiedziała wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując piątkowe głosowanie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec rządu premiera Donalda Tuska.

Za wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności głosowało 137 posłów, 236 było przeciw, 41 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nie wziął udziału klub RP. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wykluczył w piątek kolejnych wniosków o odwołanie obecnej Rady Ministrów.

_ - Zadaniem parlamentu jest praca - powiedziała Kidawa-Błońska, komentując głosowanie oraz zapowiedzi szefa Prawa i Sprawiedliwości. - Mieliśmy dosyć długi serial, który dzisiaj szczęśliwie się zakończył. Cieszę się, że pan prof. Gliński odzyskał wolność i może zająć się pracą naukową, nie będzie już zakładnikiem prezesa Kaczyńskiego _. Gliński był kandydatem PiS na premiera rządu technicznego.

bEISRlfr

_ - Jest profesorem, specjalistą, bardzo dobrze - niech będzie ekspertem PiS, a my zajmijmy się tym, po co tutaj jesteśmy _ - dodała wiceszefowa klubu PO.

Kidawa-Błońska przypomniała ponadto, że do zmiany rządu potrzebne są wybory. _ Wybory są za 3 lata, a więc do tego czasu pracujmy spokojnie _ - zaznaczyła.

bEISRlfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)