Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
san francisco
08.07.2013 10:16

Chiny wstrząśnięte śmiercią licealistek w USA

Podróż do USA, miała być nagrodą za dobrą naukę. W katastrofie samolotu linii Asiana Airlines w San Francisco, zginęły dwie uczennice jednej ze szkół

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO)

Podróż do USA, miała być nagrodą za dobrą naukę. W katastrofie samolotu linii Asiana Airlines w San Francisco, zginęły dwie uczennice jednej ze szkół. Ich historię opisuje dziś wiele chińskich dzienników.

16-letnia Wang Linjia i o rok starsza Ye Mengyuan to uczennice szkoły średniej w mieście Jiangshan we wschodnich Chinach. 29-osobowa grupa uczniów z tej szkoły wraz czwórką opiekunów, przebywać miała w USA na kursie językowym połączonym z odwiedzinami najlepszych uniwersytetów.

Pośród 291 pasażerów feralnego lotu do San Francisco, aż 70 osób to chińscy uczniowie, którzy w Stanach Zjednoczonych mieli uczestniczyć w różnego typu programach letnich i kursach językowych.

Media zadają pytania o przyczyny śmierci jednej z nastolatek. Istnieją podejrzenia, że Chinka zginęła nie bezpośrednio w wyniku rozbicia się samolotu, lecz potrącona przez jeden z pojazdów biorących udział w akcji ratowniczej. Oficjalne przyczyny śmierci obydwu zostaną ujawnione po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa samolotu. Czy to był zamach? Dwie osoby zabite, jedna zaginiona i ponad 180 rannych. To bilans katastrofy południowokoreańskiego Boeinga 777. FBI włączyło się w badania przyczyn wypadku.
Kolejna katastrofa lotnicza w USA Dziesięć osób, pilot i dziesięcioro pasażerów, zginęło w katastrofie małego hydroplanu przy starcie na lotnisku w miejscowości Soldotna na Alasce.
Samolot złamał się na pół, pasażerowie żyją Rejon północnego Nepalu jest popularnym celem zarówno turystów, jak i pielgrzymów.
Tagi: san francisco, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz