Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Gazeta wzywa policję do uwolnienia dziennikarza

W nagłówku apelu w obronie dziennikarza gazeta wzywa: Prosimy, uwolnijcie go. Jesteśmy małą gazetą, ale mamy kręgosłup, chociaż jesteśmy biedni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Na łamach chińskiej gazety New Express ukazał się bezprecedensowy apel do policji o zwolnienie zatrzymanego dziennikarza. Chen Yongzhou pisał dla gazety, ukazującej się w prowincji Guangzhou, artykuły o firmie Zoomlion, produkującej sprzęt budowlany.

Apel, o którym informuje BBC News, ukazał się w _ New Express _ na pierwszej stronie. Dziennikarz został zatrzymany w sobotę; policja podała jako powód _ szkodzenie reputacji biznesowej _.

Według _ New Express _ zatrzymanie ma związek z artykułami na temat Zoomlion, drugiego pod względem wielkości producenta sprzętu budowlanego w Chinach. Częściowym udziałowcem tej firmy jest rząd prowincji Hunan.

W jednym z artykułów Chen zarzucił firmie podawanie nieprawdziwych informacji o sprzedaży. Zoomlion wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że oskarżenia te są _ fałszywe, bezpodstawne i mylące _.

W nagłówku apelu w obronie dziennikarza gazeta wzywa: _ Prosimy, uwolnijcie go _. _ Jesteśmy małą gazetą, ale mamy kręgosłup, chociaż jesteśmy biedni _ - głosi artykuł. _ New Express _ zapewnia, że nie ma dowodu, by dziennikarz popełnił przestępstwo. Apel po publikacji zyskał spory rozgłos w chińskiej blogosferze.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef największej gazety złożył dymisję Redaktor naczelny odrzucił nakaz opublikowania artykułu uzasadniającego cenzurę.
Protesty w Chinach. "Kochamy naszą gazetę" Setki osób zgromadziły się pod siedzibą tygodnika Nanfang Zhoumo w Kantonie, by kontynuować rozpoczęty dzień wcześniej protest przeciw rządowej cenzurze mediów.
Dziennikarze protestują przed wydawnictwem Policja fotografowała uczestników protestu. Co najmniej kilka osób spisano.
Tagi: prawa człowieka w chinach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz