Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Child Alert błyskawicznie odnajdzie zaginione dziecko

0
Podziel się:

W Polsce działa całodobowy telefon w sprawach zaginionych dzieci i nastolatków. System Child Alert ma ruszyć 20 listopada.

Child Alert błyskawicznie odnajdzie zaginione dziecko
(brittak/iStockphoto)

Jesienią w naszym kraju zacznie działać system Child Alert, który pozwala szybko rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka. Ten program z powodzeniem działa w 11 krajach Unii Europejskiej. Dzięki niemu udało się uratować życie wielu dzieci. Jednym z partnerów akcji policji i fundacji Itaka będzie Polskie Radio 24.

Komisarz Grzegorz Prusak z Komendy Głównej Policji mówił, że w poszukiwaniach zaginionych pociech pomogą najróżniejsze środki społecznego przekazu:

- _ Policja po podjęciu decyzji o ogłoszeniu w Child Alercie współpracuje ze swoimi partnerami, partnerzy medialni rozpowszechniają natychmiastowo informacje na cały kraj o zaginięciu dziecka. Partnerzy to telewizja, internet, media elektroniczne. Chcielibyśmy też włączyć partnerów telefonii komórkowych i organizacje pozarządowe. Ponadto w planach jest uruchomienie tablic na autostradach _ - komentuje Prusak.

W Polsce działa całodobowy telefon w sprawach zaginionych dzieci i nastolatków. System Child Alert ma ruszyć 20 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów tragedia w górach? Zaginęli alpiniści Ambasada zaznacza, że nie ma potwierdzenia, iż alpiniści wyruszyli w kierunku szczytu.
Polak zaginął w Rosji. Polski ambasador... Od 9 marca rodzina Polaka nie może nawiązać z nim kontaktu.
Oto finał całego dnia poszukiwań chłopca 8-latek z gminy Urszulin zaginął wczoraj około południa. Chłopiec z ojcem był w lesie w miejscowości Wola Wereszczyńska na grzybach.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)