Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w usa
13.05.2011 06:00

Chcieli zaatakować synagogę w Nowym Jorku

Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy planowali atak na bożnicę na Manhattanie i zabicie jak najwięcej Żydów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Nowym Jorku aresztowano dwóch mężczyzn, którzy - jak twierdzi policja - planowali atak na synagogę na Manhattanie i _ zabicie jak najwięcej Żydów _. Obu zatrzymano podczas próby zakupu broni. *

Mężczyźni zostali już formalnie oskarżeni o planowanie ataków terrorystycznych. Grozi im dożywotnie więzienie.

26-letni Ahmed Ferhani, urodzony w Algierii, i 20-letni Mohammed Mamdouh (obaj na zdjęciu), pochodzący z Maroka, zostali zatrzymani w wyniku policyjnej operacji, trwającej od wielu miesięcy. Obaj mają obywatelstwo USA i mieszkali w nowojorskiej dzielnicy Queens.

Aresztowano ich podczas tzw. zakupu kontrolowanego, gdy od podającego się za handlarza bronią tajnego agenta policji próbowali kupić pistolety, amunicję i granaty.

Szef nowojorskiej policji Raymond Kelly powiedział, że obaj mężczyźni przygotowywali atak na synagogę na Manhattanie i chcieli zabić tam jak najwięcej Żydów. Dodał także, że jeden z aresztowanych zamierzał również dokonać zamachu na słynny nowojorski wieżowiec Empire State Building.

Kelly poinformował, że aresztowani mężczyźni działali sami i nie mieli powiązań z Al-Kaidą.

Na konferencji prasowej burmistrz Michael Bloomberg powiedział, że bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Jorku pozostaje najwyższym priorytetem. _ Tysiące naszych najlepszych policjantów zajmują się wyłącznie zwalczaniem terroryzmu i zbieraniem informacji, wykorzystując także najnowsze technologie, o potencjalnych zagrożeniach _ - zapewnił Bloomberg. Dodał także, że od czasu ataków z 11 września 2001 roku policji udało się zapobiec wielu zamachom.

Po zabiciu Osamy bin Ladena przez amerykańskich komandosów nowojorska policja jest w stanie pogotowania z obawy przed odwetem terrorystów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t86839.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cia;sprobuja;zemsty;za;smierc;bin;ladena,80,0,822096.html) CIA: Spróbują zemsty za śmierć bin Ladena Musimy i będziemy zachowywać czujność oraz zdecydowanie - powiedział szef amerykańskiej Centralnej Agencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t139317.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/masakra;w;pakistanie;to;pierwsza;zemsta;za;osame;bin;ladena,134,0,828550.html) Masakra w Pakistanie. "To pierwsza zemsta za Osamę bin Ladena" Co najmniej 70 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w zamachach bombowych na akademię sił paramilitarnych w Mohmand przy granicy z Afganistanem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t138784.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niemczyk;terrorysci;nie;maja;bomby;atomowej;w;europie,206,0,823246.html) Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Mówi się o niej od dawna, ale islamiści ciągle nie mają dostatecznych środków.
Tagi: terroryzm w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz