Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chcieli przemycić 12 ton haszyszu. Zobacz jak

0
Podziel się:

Dwanaście ton haszyszu skonfiskowali hiszpańscy celnicy na statku rybackim pływającym pod banderą turecką u wybrzeży Andaluzji.

Chcieli przemycić 12 ton haszyszu. Zobacz jak
(Associated Press/Fotolink/East News)

Dwanaście ton haszyszu skonfiskowali hiszpańscy celnicy na statku rybackim pływającym pod banderą turecką u wybrzeży Andaluzji w południowo-wschodniej Hiszpanii - podało hiszpańskie ministerstwo skarbu.

Do konfiskaty doszło 14 lutego około 60 mil morskich od wybrzeży Almerii.

_ - Operacja przeprowadzona we współpracy z celnikami francuskimi doprowadziła do aresztowania czterech członków załogi statku _ - czytamy w komunikacie. Wszyscy aresztowani są narodowości tureckiej. Haszysz był podzielony na 480 paczek.

Przemytnicy korzystali z _ nowej trasy przerzutu narkotyków, przez orientalny rejon Morza Śródziemnego _. Prowadzący śledztwo o wykorzystanie tej trasy _ podejrzewają organizacje działające w krajach Afryki Północnej _.

Przeprowadzona pod kryptonimem _ Bosfor _ operacja _ potwierdziła znaczenie nowej trasy _. W ciągu ostatniego półrocza Francja, Włochy i Hiszpania przechwyciły według hiszpańskiego ministerstwa siedem statków i sami tylko celnicy hiszpańscy na tej trasie skonfiskowali od czerwca łącznie _ ponad 50 ton _ narkotyków - podaje komunikat.

Położenie Hiszpanii blisko Maroka, wielkiego producenta haszyszu, oraz jej bliskie więzy z byłymi koloniami w Ameryce Łacińskiej, czyli regionem produkcji kokainy, czyni z iberyjskiego kraju bramę przerzutową narkotyków do całej Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto największy ładunek przejęty od 1996 roku Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu.
Kajak pełen narkotyków? Udaremniono przemyt Australijska policja poinformowała o przechwyceniu blisko 200 kilogramów metamfetaminy, którą usiłowano przemycić z Chin w ładunku kajaków.
Przemycili ponad 100 kg kokainy i heroiny W Polsce zatrzymano trzynaście osób w tym szefa grupy przestępczej, która przemycała narkotyki do Norwegii.
W tym kraju zażywają najwięcej narkotyków Problemem - zdaniem lekarzy i pedagogów - jest młody wiek, w którym Hiszpanie sięgają po raz pierwszy po narkotyki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)