Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chciała zabić prezydenta USA? Posiedzi 18 lat

0
Podziel się:

- Nie jestem złą osobą - zapewniała 36-letnia Amerykanka z Teksasu.

Chciała zabić prezydenta USA? Posiedzi 18 lat
(White House)
bEUTYoSt

Na 18 lat więzienia skazana została w środę 36-letnia Amerykanka z Teksasu za wysłanie w maju ub.r. listów z toksyczną rycyną do prezydenta USA Baracka Obamy i byłego burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga.

Shannon Guess Richardson przyznała się do winy w grudniu ub.r. Na mocy ugody między obroną a oskarżeniem, prowadzącej do uzyskania łagodniejszego wyroku, kobieta dostała 18 lat więzienia za posiadanie i wyprodukowanie szkodliwej substancji biologicznej - poinformował sąd.

- _ Nigdy nie zamierzałam nikogo skrzywdzić _ - mówiła w sali sądowej. - _ Nie jestem złą osobą _ - zapewniała. Jak dodała, myślała, że listy nigdy nie zostaną otwarte, bo nie pozwolą na to stosowane środki bezpieczeństwa.

bEUTYoSv

Prokuratorzy poinformowali, że Richardson wysłała trzy listy, następnie poszła na policję i powiedziała, że zrobił to jej mąż Nathan Richardson. Kobieta została aresztowana pod koniec czerwca, gdy władze poinformowały, że próbowała uwikłać w przestępstwo małżonka, który złożył pozew o rozwód.

Jak poinformowali prokuratorzy, śledczy zauważyli sprzeczności w zeznaniach Richardson, a następnie dowiedzieli się, że kupiła przez internet materiały do produkcji rycyny - silnie toksycznej substancji.

Czytaj więcej w Money.pl
Masakra Palestyńczyków w Izraelu. Obama... Prezydent USA zaproponował pomoc w negocjacjach mających doprowadzić do rozejmu między Izraelem i palestyńskim Hamasem. Ostrzegł przed...
Obama nie chce nielegalnych dzieci w USA prezydent, który wystąpił do Kongresu o 3,7 mld USD, m.in. w celu zapewnienia nieletnim imigrantom lepszych warunków podczas oczekiwania na decyzję sądu w ich sprawie.
Rekordowa liczba imigrantów. "Wina Obamy" Republikanie winą na wzrost nielegalnej imigracji obarczają prezydenta Baracka Obamę.
Obama radzi Putinowi: Koszty będą ogromne Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.
bEUTYoSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)