Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chcą wprowadzić lekcje prawa do szkół

0
Podziel się:

Minister sprawiedliwości chce, żeby w szkołach ponadgimnazjalnych uczono na lekcjach podstaw prawa.

Chcą wprowadzić lekcje prawa do szkół
(PAP/Tytus Żmijewski)

Krzysztof Kwiatkowski skierował w tej sprawie wniosek do szefowej resortu edukacji Katarzyny Hall. Jak mówi, poziom wiedzy prawniczej Polaków jest niewystarczający.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI:

Minister sprawiedliwości uważa, że nauczanie prawa praktycznego jest w liceach czy technikach potrzebne. Potwierdza to pilotażowy program lekcji z prawa, jaki został przeprowadzony w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

Lekcje z podstaw prawa w łódzkich szkołach średnich prowadzili praktycy tego zawodu - rady prawni. Maciej Bobrowicz z Krajowej Rady Radców Prawnych, który jako szef tej instytucji zaangażował się w program pilotażowy podkreślił, że nauka prawa z praktykami tego zagadnienia to najlepszy pomysł, jaki można było przeprowadzić w placówkach oświatowych.

POSŁUCHAJ MACIEJA BOBROWICZA:

Z najnowszych danych OBOP i Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że co trzeci Polak nie wie nawet, co to jest pozew. Zaledwie 19 procent respondentów deklaruje, że przy podpisywaniu umowy skorzystałoby z usług prawnika. Ponad 80 procent społeczeństwa w ogóle nie korzysta z profesjonalnych porad prawnych.

Szef resortu sprawiedliwości poinformował, że pilotażowym programem lekcji prawa objęto 3 tysiące łódzkich uczniów szkół średnich. Zgłosiły sie też kolejne miasta - Kielce i Wrocław.

Minister Kwiatkowski chciałby, żeby po zaakceptowaniu jego pomysłu przez MEN, lekcje prawnicze odbywały się albo w ramach godziny wychowawczej albo na WOS. Młodzież miałaby 2 do 4 godzin takich zajęć w semestrze. Dodatkowo każdy dyrektor mógłby - jeśli takie lekcje zostaną wpisane do podstaw nauczania - sam decydować, ile zajęć z prawa chce zapewnić swoim uczniom. W ciągu roku mogłoby to być nawet 30 godzin.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t138779.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;wypowiada;wojne;kibolom;jak;trzeba;bedzie;to;zamkniemy;stadiony,121,0,823161.html) Tusk wypowiada wojnę kibolom. "Jak trzeba będzie to zamkniemy stadiony" Premier: Nie będziemy wpuszczać widzów tam gdzie nie będzie bezpiecznie. Zagroził zamknięciem aren w Poznaniu i w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t83824.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dajcie;prace;mlodym;z;poprawczakow,134,0,818822.html) "Dajcie pracę młodym z poprawczaków" Resort sprawiedliwości i BCC apelują do pracodawców, by włączyli się do programu stażów dla młodych ludzi, którzy weszli w konflikt z prawem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t86414.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/placa;uczniom;za;chodzenie;do;szkoly,208,0,809168.html) Płacą uczniom za chodzenie do szkoły W Toronto rozpoczął się edukacyjny eksperyment.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)