Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
02.01.2013 08:01

Chavez w śpiączce. Odłączą go od aparatury?

Operację 11 grudnia przeprowadzili rosyjscy lekarze, przy asyście kubańskich specjalistów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/DAVID FERNANDEZ)

Przywódca Wenezueli Hugo Chavez jest świadomy komplikacji dotyczących jego zdrowia po operacji wycięcia nowotworu - poinformował wenezuelski wiceprezydent Nicolas Maduro. Hiszpański dziennik _ ABC _ twierdzi tymczasem, że Chavez jest w śpiączce.

_ - Mogłem zobaczyć go dwukrotnie, porozmawiać z nim _ - powiedział Maduro w wywiadzie udzielanym w Hawanie dla wenezuelskiej telewizji Telesur._ - Jest całkowicie świadomy tego, jak złożony jest jego stan po operacji _.

Wiceprezydent zaznaczył, że Chavez uścisnął mu dłoń _ z wyjątkową siłą _ i pytał go o stan gospodarki oraz zaprzysiężenie nowych gubernatorów prowincji. Wraz z Maduro do Hawany poleciała prokurator generalny Cilia Flores, prywatnie żona Chaveza.

Prezydent Wenezueli niespodziewanie doznał krwotoku po przeprowadzonej 11 grudnia operacji wycięcia nowotworu w okolicach miednicy.

Przedwczoraj zięć Chaveza, minister nauki i technologii Jorge Arreaza mówił, że stan prezydenta jest stabilny i wezwał Wenezuelczyków do ignorowania plotek o śmierci przywódcy państwa.

Jednak dziś hiszpański dziennik _ ABC _ powołując się na własne, niewymieniane z nazwy źródła napisał, że Chavez znajduje się na oddziale intensywnej terapii w stanie śpiączki kontrolowanej, a jego funkcje życiowe są bardzo słabe, a przy życiu utrzymuje go jedynie aparatura medyczna. Zdaniem dziennika prezydent w każdej chwili może zostać od aparatury odłączony, co będzie oznaczało jego śmierć.

_ ABC _ zauważa, że władze Wenezueli wciąż informują, iż Chavez walczy z chorobą, jednak przygotowują obywateli na jego odejście.

Gazeta ujawnia też, że operację 11 grudnia przeprowadzili rosyjscy lekarze, przy asyście kubańskich specjalistów.

Chavez po raz pierwszy przyznał, że jest chory na raka w czerwcu 2011 r. Od tego czasu był poddawany również chemoterapii i naświetlaniom. Podczas leczenia na Kubie Chavez utrzymywał w tajemnicy szczegóły dotyczące zarówno jego choroby, jak i miejsca pobytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent już po operacji, ale są komplikacje Chavez jest już po czwartej operacji usunięcia zmian nowotworowych, ale jego stan wciąż nie jest najlepszy.
Prezydent wyszedł ze szpitala. W jakiej formie? Hugo Chavez był operowany na Kubie z powodu raka. Stan jego zdrowia jest coraz lepszy.
Chavez odejdzie po 13 latach? Tłumy na ulicach _ Chavez, przyjacielu został ci już tylko tydzień. Widzimy to, czujemy to. Capriles prezydentem _ - wykrzykiwał tłum
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz