Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
19.10.2011 07:45

Chavez ukarał nieprzychylną sobie telewizję

Globovision zapłaci 2,1 mln dolarów za transmitowanie krwawego buntu, do którego doszło w jednym z więzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MIRAFLORES PALACE)

*Prywatna stacja Globovision, krytyczna wobec prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza (na zdjęciu), musi zapłacić 2,1 mln dolarów grzywny za transmitowanie krwawego buntu, do którego doszło w jednym z więzień w czerwcu bieżącego roku. *

Globovision została ukarana za _ sposób, w jaki przekazywano informację _ na temat buntu - wyjaśnił Pedro Maldonado z państwowej komisji do spraw telekomunikacji. Transmitując zajścia w zakładzie karnym, telewizja _ usprawiedliwiała łamanie prawa _ oraz _ doprowadziła do zakłócania porządku publicznego _ - dodał.

Grzywna jest równa 7,5 proc. przychodów brutto tej telewizji w roku 2010. Doradca Globovision, Ricardo Antela, zaprzeczył oskarżeniom i powiedział, że władze mają na celu doprowadzenie do bankructwa stacji.

Zapowiadając apelację, wiceprezes zarządu Globovision, Maria Fernanda Flores, wyjaśniła, że telewizja nie jest w stanie zapłacić grzywny. Uznała wyrok za złamanie wolności słowa.

Zamieszki w więzieniu El Rodeo I w pobliżu Caracas wybuchły 15 czerwca br., kiedy wojsko szukało tam broni. Bunt szybko rozprzestrzenił się na sąsiedni zakład karny El Rodeo II. Podczas prawie miesięcznych walk między więźniami a wojskowymi śmierć poniosło około 30 osób.

Telewizja informacyjna Globovision jest obecnie jedyną stacją krytyczną wobec prezydenta Chaveza, od kiedy w 2010 zamknięto inny opozycyjny kanał RCTV.

Czytaj więcej na temat rządów Hugo Chaveza
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t75536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chavez;zapewnia;ze;pozostanie;u;wladzy;do;2031;roku,169,0,880553.html) Twierdzi, że będzie rządził do 2031 roku To prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który przeszedł w Hawanie dwie sesje chemioterapii po operacji nowotworu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t129211.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;wenezueli;odda;czesc;wladzy,159,0,754335.html) Prezydent Wenezueli odda część władzy? Hugo Chavez wezwał do pojednania między rywalami politycznymi. Zrezygnuje z dekretów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t160649.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hugo;chavez;odzyskuje;popularnosc;eksperci;niedlugo;to;sie;zmieni,121,0,932217.html) Znów popierają Chaveza. Przez chorobę? Trzy biura badania opinii publicznej - Hinterlaces, Dataanalisis i GIS-XXI - ogłosiły wyniki sondaży, z których wynika, że na rok przed wyborami prezydent Wenezueli ma poparcie od 58 do 61,4 proc. wyborców.
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz