Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cezary Popławski nowym wiceszefem policji od prewencji

0
Podziel się:

Na miejscu zastępcy szefa policji nadzorującego prewencję i ruch drogowy był wakat po tym, jak w ubiegłym tygodniu Krzysztof Gajewski, dotychczasowy wiceszef policji od spraw prewencji, został komendantem głównym.

Cezary Popławski nowym wiceszefem policji od prewencji
(CEZARY PECOLD/ SE/ EAST NEWS)

Dotychczasowy szef mazowieckiej policji insp. Cezary Popławski będzie zastępcą komendanta głównego policji nadzorującym prewencję i ruch drogowy - poinformowało MSW.

_ - Minister SW Teresa Piotrowska podpisała powołanie Cezarego Popławskiego na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji, od dnia 24 lutego br. _ - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Równocześnie od czwartku nowym pierwszym wicekomendantem policji jest nadinsp. Mirosław Schossler, nadzorujący pion kryminalny. Szef policji nadinsp. Krzysztof Gajewski zapowiadał już w ubiegłym tygodniu w rozmowie, że zwróci się do MSW, by właśnie Schossler pełnił funkcję jego pierwszego zastępcy.

Na miejscu zastępcy szefa policji nadzorującego prewencję i ruch drogowy był wakat po tym, jak w ubiegłym tygodniu Krzysztof Gajewski, dotychczasowy wiceszef policji od spraw prewencji, został komendantem głównym.

Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 r. w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 r. został komendantem Komisariatu Policji w Muszynie, a następnie naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nowym Sączu.

Od 2004 r. związany był z województwem łódzkim, najpierw kierował sekcją ruchu drogowego zgierskiej komendy, od 2006 r. nadzorował działania tego pionu w skali województwa jako Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. 16 lutego 2012 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego w Łodzi do spraw prewencji, a 12 lipca 2013 r. mazowieckim komendantem wojewódzkim policji. Gajewski mówił też, że nie przewiduje rewolucji kadrowych w podległej mu formacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Rolnicy gorsi od kiboli. Oni się nie boją Jest ich kilka tysięcy i stacjonują przy każdej komendzie wojewódzkiej policji. Są skoszarowani, odpowiednio wyposażeni i codziennie trenują walkę z tłumem.
Dymisja komendanta głównego policji przyjęta Szef policji złożył rezygnację ze stanowiska. Komendanta Marka Działoszyńskiego ma zastąpić nadinsp. Krzysztof Gajewski.
Lubisz szybką jazdę? Stracisz prawko Nowe propozycje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zawierają też obowiązek zainstalowania w samochodzie blokady alkoholowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)