Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cenzura na Ukrainie? Dziennikarze "Forbesa" odchodzą przez naciski

0
Podziel się:

Podanie o zwolnienie podpisał prawie cały zespół redakcyjny.

Cenzura na Ukrainie? Dziennikarze "Forbesa" odchodzą przez naciski
(kmu.gov.ua)

14 dziennikarzy ukraińskiego Forbesa zwolniło się dziś z pracy z powodu nacisków na politykę redakcyjną wywieranych przez kierownictwo miesięcznika. Właścicielem _ Forbesa _ jest holding Wetek, kojarzony z interesami rodziny prezydenta Wiktora Janukowycza (na zdjęciu).

Podanie o zwolnienie podpisał prawie cały zespół redakcyjny. Dziennikarze wyjaśnili, że bezpośrednią przyczyną ich decyzji było odrzucenie przez jego redaktora naczelnego tematu dotyczącego doradców wicepremiera Serhija Arbuzowa.

_ - W każdej instytucji ważne zmiany wywołują sprzeciw. Różnice zdań w redakcji ukraińskiego "Forbesa" to zwykła sytuacja i reagowanie na nią przez zespołowe zwolnienie jest bezsensowne _ - oświadczył dyrektor Wetek-Media Jurij Rowenski.

Na czele holdingu Wetek stoi 28-letni Serhij Kurczenko, którego media uważają za człowieka pracującego dla rodziny prezydenckiej. Zdaniem ukraińskiej prasy Kurczenko inwestuje w ostatnim czasie w biznes medialny, by wesprzeć Janukowycza w jego staraniach o reelekcję w wyborach prezydenckich za dwa lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Zachęcali do wejścia do UE. W metrze Akcja wywołała wśród pasażerów spore zamieszanie; na Ukrainie politycy prawie w ogóle nie korzystają z transportu miejskiego i rzadko pojawiają się publicznie bez postawnych ochroniarzy.
Po raz ostatni armia bierze poborowych Do komisji poborowych wezwano 11 tys. mężczyzn - o 2,5 tysiąca mniej niż zazwyczaj.
Janukowycz wypuści Tymoszenko. Jeśli... Prezydent Ukrainy zezwoli na wywiezienie Julii Tymoszenko na leczenie za granicę, jeśli uzyska gwarancje, że po leczeniu była premier nie powróci już do kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)