Notowania

wiadomości
11.09.2009 09:58

Centrum Legislacji okazało się niewypałem. Bardzo drogim

Miało zająć się pisaniem ustaw. Ale projekty nadal piszą resorty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Pisaniem ustaw miało się zająć Rządowe Centrum Legislacji. _ Przełomowa zmiana _ premiera Tuska (na zdjęciu) okazała się jednak niewypałem. Bardzo drogim. Podatnicy podwójnie płacą za wygodę rządowych prawników - akcentuje _ Puls Biznesu _.

Rządowe Centrum Legislacji (RCL) miało tworzyć nowe projekty ustaw. Na chęciach się skończyło. Rządzą resorty - zauważa gazeta.

W ciągu prawie pół roku zatrudniające aż 90 prawników centrum nie stworzyło ani jednego projektu ustawy - jak przewidywała reforma. _ - Nie opracowaliśmy jeszcze żadnego projektu ustawy na podstawie założeń przygotowanych przez ministerstwa. Uczymy się nowego systemu, który jest na etapie rozruchu _ - przyznaje Maciej Berek, prezes RCL. Projekty nadal są pisane przez ministerialnych urzędników, którzy dostają na to zgodę... RCL. _ I gdzie tu miejsce na tanie państwo? _ - pytają retorycznie eksperci.

* [ Kontrowersyjna speckomisja od stanowienia prawa ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjna;speckomisja;od;stanowienia;prawa,219,0,232923.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz