Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało fabrykę amfetaminy pod Grójcem

0
Podziel się:

Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli 36 kilogramów narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn, pracujących przy produkcji.

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało fabrykę amfetaminy pod Grójcem
(podfoto/iStockphoto)

36 kilogramów amfetaminy o wartości ok. 400 tys. zł, sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne - to rzeczy zabezpieczone w zlikwidowanej przez policjantów z CBŚ fabryce amfetaminy we wsi Świdno koło Grójca w województwie mazowieckim. Przy produkcji zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn.

Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, CBŚ od kilku miesięcy prowadziła śledztwo zmierzające do zlokalizowania laboratorium amfetaminy i zatrzymania osób produkujących ją na szeroką skalę. _ - Zbierane informacje doprowadziły policjantów do ustalenia dwóch mężczyzn bezpośrednio zajmujących się produkcją narkotyku, a także pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca, gdzie produkcja się odbywała _ - powiedział Sokołowski.

Funkcjonariusze, którzy wkroczyli na posesję we wsi Świdno w powiecie grójeckim, zatrzymali w trakcie produkcji amfetaminy 66-letniego Jerzego J. i 44-letniego Roberta P. Na miejscu znaleziono 36 kilogramów amfetaminy, a także sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne służące do produkcji narkotyków. _ - Szacowana czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy to ok. 400 tys. zł _ - powiedział Sokołowski.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowej. Grozi im do 15 lat więzienia. Zostali aresztowani na trzy miesiące. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatyczny raport NIK. Sytuacja jest zła W większości skontrolowanych szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do poruszania tematu podczas lekcji wychowawczych, prowadzonych często przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli.
We Francji narkotyki płyną... z każdego kranu W Lille stwierdzono obecność przede wszystkim kokainy i marihuany. W wodzie w Prowansji, w Awinionie, w Perpignan czy Montpellier dominuje ekstazy, chociaż i tam znaleziono znaczne ilości kokainy.
Dopalacze nadal groźne. Będą restrykcje? Według unijnej komisarz sprawiedliwości dopalacze stosowane zamiast nielegalnych narkotyków, są coraz większym problemem w Europie i zagrażają przede wszystkim młodym ludziom.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)