Notowania

służba celna
15.04.2013 17:31

Celnicy przejęli ponad tonę nielegalnego tytoniu

Mężczyzna przyznał się do posiadania tylko tytoniu, który przy nim wykryto. - Tłumaczył, że kupił go by następnie sprzedać swoim znajomym - podała Skowron.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

Opolscy celnicy w dwóch garażach w Opolu znaleźli i zarekwirowali ponad tonę nielegalnego tytoniu niewiadomego pochodzenia. Jego wartość oszacowano na ok. 360 tys. zł. W sprawie postawiono zarzuty 31-letniemu mieszkańcowi podopolskiej miejscowości, który wynajmował garaże.

Rzeczniczka Izby Celnej w Opolu Agnieszka Skowron poinformowała w poniedziałek, że w jednym z garaży w Opolu w piątek znaleziono ok. 12 kg tytoniu, a w drugim tego samego dnia - ponad 980 kg zapakowanych w ok. 50 jutowych worków. Prócz tego celnicy znaleźli też wagi i mniejsze worki foliowe służące do pakowania pociętego już tytoniu. 31-latka, który wynajmował obydwa garaże, zatrzymano na terenie Opola. W samochodzie, którym się poruszał, znaleziono kolejne 21 kg tytoniu.

Mężczyzna przyznał się do posiadania tylko tytoniu, który przy nim wykryto. _ - Tłumaczył, że kupił go by następnie sprzedać swoim znajomym _ - podała Skowron.

Rzeczniczka opolskiej prokuratury okręgowej Lidia Sieradzka poinformowała PAP w poniedziałek, że 31-latek usłyszał zarzut dotyczący m.in. nabywania, przechowywania i obrotu wyrobami akcyzowymi. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Za nielegalny obrót wyrobami akcyzowymi grozi mu grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Dochodzenie, w tej sprawie prowadzi Służba Celna.

Zdaniem Skowron Skarb Państwa straciłby na obrocie nielegalnym tytoniem znalezionym w Opolu ponad 650 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Rzeczniczka dodała, że jest to największa, przejęta jednorazowo przez opolskich celników, ilość nielegalnego tytoniu w ostatnich dwóch latach.

- _ Dla porównania, przez cały ubiegły rok celnicy z Opola przechwycili blisko 1800 kg tytoniu, od którego należności podatkowe wyniosłyby ponad milion złotych _ - dodała Skowron.

Czytaj więcej w Money.pl
Tytoń mieszali w betoniarce. Wpadli z 1,5 tony Przy wprowadzeniu towaru do obrotu, szacunkowa wartość uszczuplenia dla Skarbu Państwa wyniosłaby pół miliona złotych.
Wielka akcja agentów na dworcu PKP Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na dworcu kolejowym Łódź Kaliska dwóch kurierów narkotykowych.
Mieli domową fabrykę tytoniu. A w niej... Pogranicznicy wraz z celnikami wkroczyli na teren posesji wczoraj. Znaleźli tam linię do produkcji krajanki oraz dużą ilość tytoniu.
Tagi: służba celna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz