Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mandaty
04.10.2012 07:06

Celnicy będą wlepiać mandaty drogowe

To kolejna służba, która będzie mogła samodzielnie karać za wykroczenia drogowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

*Celnicy będą kolejną służbą, która będzie mogła samodzielnie wystawiać sprawcom niektórych wykroczeń drogowych mandaty. *

Każdy kierowca będzie mógł zostać ukarany za tamowanie ruchu drogowego lub za niedostosowanie się do poleceń celnika. Zawodowi kierowcy zapłacą z kolei grzywnę za naruszenie obowiązków lub warunków przewozu drogowego albo za przekroczeni dozwolonego czasu pracy. O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Takie kompetencje celnicy uzyskają po wejściu w życie projektu z 29 września 2012 roku rozporządzenia premiera w sprawie nadania funkcjonariuszom celnym uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Projekt został przesłany do uzgodnień międzyresortowych.

Dzięki nowym kompetencjom celnicy będą mogli skuteczniej i szybciej egzekwować sankcje za popełnione przez kierowców wykroczenia. Jest to szczególnie ważne w sytuacji naruszeń dokonywanych przez cudzoziemców przebywających czasowo na terytorium Polski. W dodatku wprowadzone rozwiązania przyczynią się do odciążenia policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m73833.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/slawomir;nowak;bedzie;wiecej;radarow;i;wyzsze;kary,145,0,1139345.html) Minister: Będzie więcej radarów i wyższe kary Inżynieria, nadzór, bezpieczeństwo, edukacja - z tych obszarów będzie się składał Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m207405.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/falszywi;policjanci;drogowki;wpadli;chcieli;zarobic,165,0,1137317.html) Fałszywi policjanci wyłudzali mandaty Policjanci z Braniewa zatrzymali dwóch fałszywych funkcjonariuszy drogówki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/m90979.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/taryfikator-mandatow-dla-rowerzysty.html) Rowerem na miasto? Uważaj na mandaty Jazda po chodnikach, bez trzymania kierownicy i utrudnianie ruchu samochodom. Sprawdź, ile za to grozi.
Tagi: mandaty, celnicy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz