Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CBŚ zatrzymało poszukiwanego od siedmiu lat "Adidasa"

0
Podziel się:

Policjanci z CBŚ zatrzymali Rafała Ł. pseud. Adidas, jednego z najbardziej
poszukiwanych przestępców i członka jednego z najgroźniejszych gangów.

CBŚ zatrzymało poszukiwanego od siedmiu lat "Adidasa"
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Policjanci z CBŚ zatrzymali Rafała Ł. pseud. Adidas, jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców i członka jednego z najgroźniejszych gangów - grupy Rympałka. Mężczyzna ukrywał się od siedmiu lat; _ wpadł _ w Bydgoszczy.

_ - W 2005 r. za Rafałem Ł. warszawski sąd okręgowy rozesłał list gończy. Rozpoczęto też procedurę związaną z poszukiwaniami międzynarodowymi. Mężczyzna nie zgłosił się wówczas do odbycia kary _ - powiedział dziś rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Ucieczki i poszukiwania _ Adidasa _ zaczęły się jednak już kilka lat wcześniej. Został zatrzymany m.in. w Nowej Zelandii za przemyt narkotyków. W 2001 roku - gdy zwolniono go za poręczeniem, zerwał bransoletkę monitoringu i uciekł do Stanów Zjednoczonych. Tam też go zatrzymano a władze zarówno Nowej Zelandii jak i Polski wystąpiły o jego ekstradycję. Deportowano go jednak do Nowej Zelandii bo wniosek tego kraju był wcześniejszy. _ Skazano go tam na na karę 12 lat więzienia _ - dodał Sokołowski.

W 2006 roku _ Adidasa _ deportowano z Nowej Zelandii do Polski. Do kraju jednak nie dotarł, zdołał uciec z konwoju na lotnisku Heathrow w Londynie. _ Od tego czasu był poszukiwany, a w sprawę jego zatrzymania włączyli się policjanci z CBŚ _ - dodał rzecznik.

To oni ustalili, że Rafał Ł. może ukrywać się w Bydgoszczy. _ Zorganizowali zasadzkę, zatrzymali go na parkingu w okolicach miejsca, gdzie mieszkał. Był kompletnie zaskoczony _ - zaznaczył Sokołowski. Jak dodał _ Adidas _ twierdził, że jest kimś innym - posługiwał się dowodem osobistym i prawem jazdy wystawionymi na inne nazwisko.

Rafał Ł. był jednym z członków gangu Marka Cz. pseud. Rympałek (rozbitego pod koniec lat 90.), specjalizującego się m.in. w napadach, handlu narkotykami czy czerpaniem korzyści z prostytucji. Sam _ Adidas _ miał brać udział w kilku spektakularnych napadach m.in. w kradzieży luksusowego auta z garażu ambasady Brazylii.

Czytaj więcej w Money.pl
Akcja CBŚ. Takiej fabryki prochów nie widzieli Tony narkotyków i odczynników do ich produkcji. Stosy gotówki. Zobacz co policjanci namierzyli pod Warszawą.
CBŚ rozbiło grupę, która wyłudziła 12 mln zł kredytów 13 osób zatrzymanych przez CBŚ usłyszało zarzuty wyłudzenia kredytów bankowych. Trzech organizatorów procederu zostało aresztowanych.
Policyjna obława na solnych oszustów Do akcji wkroczyli agenci CBA, którzy sprawdzają dziesiątki firm w całej Polsce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)