Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CBŚ zatrzymało gangstera, który brał udział w strzelaninie w Wejherowie

0
Podziel się:

W pewnym momencie pojawił się trop, że mężczyzna może być w Polsce, a pomaga mu najbliższa rodzina.

CBŚ zatrzymało gangstera, który brał udział w strzelaninie w Wejherowie
(East News)

28-letniego Marcina D. (pseudonim Dziura), który w 2009 r. w Wejherowie brał udział w strzelaninie pomiędzy członkami dwóch konkurencyjnych gangów - zatrzymali policjanci z CBŚ. Mężczyzna ukrywał się w jednym z pensjonatów w Luboniu (Pomorze).

_ - W trakcie tej strzelaniny ciężko ranni zostali dwaj mężczyźni, członkowie grupy "kajdaniarzy". Jeden z nich zmarł _ - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak wynika z ustaleń CBŚ w 2009 r. członkowie dwóch konkurencyjnych gangów - m.in. grupy _ kajdaniarzy _ z Trójmiasta i gangu z Wejherowa - umówili się na spotkanie na cmentarzu na terenie miasta. _ - Gangi walczyły między sobą o wpływy na terenie Małego Trójmiasta (Rumia, Reda, Wejherowo). W pewnym momencie kilkunastu członków gangu "kajdaniarzy" zostało ostrzelanych przez czterech przestępców z konkurencyjnej grupy _ - powiedział Jakubowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że o spotkanie zabiegali _ kajdaniarze _. Jak donosiły później media czuli się tak pewnie, że nie wzięli broni. W pewnym momencie podjechało do nich czarne BMW, którym przyjechali gangsterzy z Wejherowa, wysiedli z auta i zaczęli strzelać. Pierwsze kule miały dosięgnąć bratanka znanego trójmiejskiego gangstera - został zraniony w pachwinę, a później jeszcze kilka razy postrzelony w klatkę piersiową. Zmarł w szpitalu.

Trzech ze sprawców udało się zatrzymać po kilku miesiącach śledztwa. Ostatni z czwórki - _ Dziura _ - uciekł. _ - Za mężczyzną Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wystawiła list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że najprawdopodobniej ukrył się w Stanach Zjednoczonych albo Kanadzie. W sprawę włączyli się także policjanci z Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP _ - zaznaczył Jakubowski.

Jak relacjonował, w pewnym momencie pojawił się trop, że mężczyzna może być w Polsce, a pomaga mu najbliższa rodzina.

_ - Policjanci "namierzyli" go w jednym z pensjonatów w Luboniu i przygotowali zasadzkę. Zatrzymano go, gdy wychodził z hotelu - posługiwał się skradzionym kanadyjskim prawem jazdy _ - mówił.

Gang _ kajdaniarzy _ zasłynął pod koniec lat 90. i w roku 2000 brutalnymi napadami. Swoje ofiary przestępcy skuwali kajdankami i torturowali. Grupa ta miała też brać udział w napadzie na konwój z pieniędzmi w Gdyni w 1998 r. Zastrzelony został wówczas jeden z konwojentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Należał do gangu, wpadł po siedmiu latach Policjanci z CBŚ zatrzymali Rafała Ł. pseud. Adidas, jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców i członka jednego z najgroźniejszych gangów.
Zlikwidowali plantację konopi wartą pół mln zł Rośliny rosły na trudno dostępnym terenie, pośród mokradeł, w okolicach Włocławka. Po wysuszeniu można by z nich uzyskać 17 kilogramów marihuany
23 osoby zamieszane w handel narządami Oprócz nerek ogłoszeniodawcy proponowali także szpik kostny albo płaty wątroby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)