Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ zatrzymało 8 bojówkarzy z Tych

0
Podziel się:

Osiem osób zatrzymali policjanci z CBŚ wraz ze śląskimi antyterrorystami.

CBŚ zatrzymało 8 bojówkarzy z Tych
(East News)

Osiem osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej powiązanych z bojówką tyskiego klubu piłkarskiego, zatrzymali policjanci z CBŚ wraz ze śląskimi antyterrorystami. Gang zajmował się m.in. przemytem i handlem narkotykami.

_ - Policjanci weszli równocześnie do ośmiu mieszkań na terenie Tych. Zatrzymali osiem osób stanowiących odłam grupy przestępczej wywodzącej się z bojówki sympatyzującej z GKS-em Tychy. Wśród nich m.in. funkcjonariusza tyskiej Straży Miejskiej _ - powiedział dziś rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Z ustaleń policjantów wynika, że grupa utrzymywała się głównie z przemytu i handlu narkotykami: marihuaną, amfetaminą i mefedronem.

_ - Mieli też na swoim koncie wiele innych przestępstw, w tym wymuszenia rozbójnicze i pozbawianie wolności osób zalegających z długami narkotykowymi _ - dodał Sokołowski.

Przestępcy, jak podkreślają policjanci, charakteryzowali się _ wyjątkową brutalnością _. _ Gang działał od 2009 roku, a jego członkowie ściśle współpracowali z bojówkami innych klubów sportowych w Polsce _ - dodał rzecznik.

Śledztwo CBŚ początkowo nadzorowała prokuratura rejonowa w Katowicach, ale później nadzór przejęła tamtejsza prokuratura okręgowa. To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie - w sumie funkcjonariusze CBŚ zatrzymali już 30 osób, z których połowa została tymczasowo aresztowana.

_ - Większość z nich jest doskonale znana policjantom - miała na swym koncie już wcześniej przestępstwa narkotykowe. Tym, którzy teraz zostali zatrzymani m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze, czy przemyt i handel narkotykami grozi nawet 10 lat więzienia _ - dodał Sokołowski. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozpoznali 124 kiboli. To się z nimi stanie Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunków pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej policji, kilkadziesiąt z tych osób dobrowolnie stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy.
Udzielali łatwe pożyczki a potem bili dłużników Według ustaleń śledztwa trzy zatrzymane osoby stanowiły ścisłe kierownictwo grupy.
140 polskich kiboli zatrzymanych w Niemczech Jechali na mecz swojej drużyny do Hanoweru. Mieli ze sobą pałki, noże, petardy i byli agresywni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)