Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CBŚ zatrzymało 42 osoby. Za co będą odpowiadać?

0
Podziel się:

Policja jednego ze złapanych szukała 10 lat. Wystawiono za nim 8 listów gończych.

CBŚ zatrzymało 42 osoby. Za co będą odpowiadać?
(East News)

Pseudokibice podejrzewani są o udział w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się między innymi handlem narkotykami. Wśród zatrzymanych są pseudokibice Legii Warszawa - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do policji.

Zatrzymań dokonano dziś w Warszawie, Szczecinie, Elblągu i Kętrzynie na polecenie stołecznej prokuratury apelacyjnej.

_ - Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspierani m.in. przez policjantów z KSP w tym samym momencie weszli do kilkudziesięciu mieszkań. To już kolejne zatrzymania w tej sprawie _ - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, nie podając szczegółów.

Wcześniej stołeczna prokuratura apelacyjna informowała o zatrzymaniu 37 osób. Rzecznik prokuratury Zbigniew Jaskólski podał jednak, że do zatrzymań doszło w ramach śledztwa obejmującego działalność zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, w tym tzw. grupy Szkatuły, zajmującej się głównie przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu.

_ - W chwili obecnej realizowane są czynności procesowe z udziałem zatrzymanych _ - dodał Jaskólski. Jutro można się spodziewać informacji o zarzutach i ewentualnych wnioskach o areszty.

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do policji wynika, że zatrzymane osoby są związane z grupami przestępczymi zajmującymi się m.in. wymuszeniami, handlem narkotykami, bójkami i pobiciami.

Wśród zatrzymanych jest nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., ps. Staruch. W grudniu 2011 r. został on skazany przez stołeczny sąd na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Prokuratura oskarżyła _ Starucha _ o rozbój, a także o udział w bójce i pobiciu.

_ Staruch _ był też zatrzymany przez policję w czasie akcji przeciwko chuliganom, którzy maju ubiegłego roku brali udział w zamieszkach na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, po finałowym meczu Pucharu Polski, w którym Legia grała z Lechem Poznań. W związku z tą sprawą usłyszał zarzut wtargnięcia na murawę; zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Jak informuje Komenda Główna Policji, od lutego 2011 roku do maja 2012 policyjne zespoły zwalczające grupy przestępcze powiązane ze środowiskami pseudokibiców zatrzymały 572 osoby, którym przedstawiono w sumie 913 różnych zarzutów.

Stołeczna grupa _ Szkatuły _ na początku XXI wieku była uznawana za jedną z groźniejszych w Warszawie. Zatrzymany w maju 2011 r. Rafał S. - _ Szkatuła _ był numerem jeden na policyjnej liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Szukano go przez 10 lat; wystawiono za nim osiem listów gończych i dwa Europejskie Nakazy Aresztowania.

Czytaj więcej w Money.pl
CBŚ rozbiło gang. Wpadli "Skała" i "Gruby" Po przeszukaniu jednego z mieszkań, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro.
Potrzebowali 300 policjantów by ich zamknąć Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 35 mężczyzn, członków grup pseudokibców.
Na tej marihuanie już nie zarobią. Sukces CBŚ Dwie plantacje konopi indyjskich, których uprawa mogła dać przestępcom dziesiątki kilogramów marihuany, zlikwidowali policjanci w okolicach Zielonej Góry i Poznania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)