Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki w polsce
06.06.2012 15:45

CBŚ uderza w producentów narkotyków

Sześć plantacji konopi, z których można by wytworzyć narkotyk wartości 1,7 mln zł, zlikwidowali na Opolszczyźnie policjanci z CBŚ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Sześć plantacji konopi, z których można by wytworzyć narkotyk wartości 1,7 mln zł, zlikwidowali na Opolszczyźnie policjanci z CBŚ. W związku ze sprawą zatrzymano pięciu mieszkańców województwa opolskiego, którym grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ na sześciu plantacjach odkryli w sumie ponad 1000 drzewek konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Znaleźli też 200 gr amfetaminy i pistolet z ostrą amunicją. Oszacowali, że gdyby wprowadzić narkotyki na rynek, to miałyby one wartość 1 mln 750 tys. zł.

Plantacje znajdowały się w wynajmowanych domach lub magazynach, a jedna z nich na zapleczu funkcjonującej siłowni. Były profesjonalnie oświetlone, nawadniane i wentylowane. Funkcjonariusze CBŚ pięć z nich znaleźli w poniedziałek, a kolejną we wtorek.

_ - Jednoczesne zlikwidowanie sześciu plantacji jest jednym z największych uderzeń policji w tego rodzaju przestępczość w ostatnim czasie w Polsce _ - stwierdził Jarosław Dryszcz z biura prasowego opolskiej policji.

W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn, mieszkańców woj. opolskiego w wieku od 28 do 43 lat. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty uprawy konopi wbrew ustawie. Jeden z zatrzymanych usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Akcja CBŚ. Takiej fabryki prochów nie widzieli Tony narkotyków i odczynników do ich produkcji. Stosy gotówki. Zobacz co policjanci namierzyli pod Warszawą.
CBŚ rozbiło gang. Wpadli "Skała" i "Gruby" Po przeszukaniu jednego z mieszkań, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro.
Sprzedali 60 kg kokainy, teraz grozi im... Zatrzymano 17 członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. Grupa wprowadziła na rynek w sumie ok. 600 kg różnych narkotyków, których wartość szacuje się na około 12 mln zł - poinformowały policja i prokuratura.
Tagi: narkotyki w polsce, narkotyki, cbś, prawo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz