Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBŚ przechwyciło nielegalne wyroby tytoniowe warte ponad 7,5 mln zł

0
Podziel się

Podczas przeprowadzonej akcji zatrzymano kilka osób. Wszystkim postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

CBŚ przechwyciło nielegalne wyroby tytoniowe warte ponad 7,5 mln zł
bEqBpUSt

2,5 tony gotowego tytoniu do palenia, 8,5 tony suszu i krajanki, 300 tys. papierosów i kompletną linię do ich produkcji - wszystko warte ponad 7,5 mln zł - przejęli policjanci z CBŚ, którzy w Małopolsce i na Śląsku rozbili grupę nielegalnie wytwarzającą papierosy.

Jak powiedział dziś Karol Jakubowski z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, podczas przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu akcji zatrzymano też kilka osób. Wszystkim postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Dwie osoby zostały aresztowane na wniosek nadzorującej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. Policja przewiduje kolejne zatrzymania.

_ Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że grupa działała od kwietnia tego roku, a wytworzone przez nią produkty były przeznaczone na rynki państw Europy Zachodniej i Wielkiej Brytanii _ - powiedział Jakubowski.

bEqBpUSv

Podczas wspólnej akcji policjanci i celnicy przeszukali mieszkania, magazyny i siedziby firm w Olkuszu, Sosnowcu, Sławkowie i Jaworznie. W sumie przechwycili 8,5 tony suszu i krajanki tytoniowej, 2,5 tony gotowego tytoniu do palenia, kompletną linię do produkcji oraz 300 tys. nielegalnych papierosów. Rynkową wartość zabezpieczonych wyrobów policjanci szacują na ponad 7,5 mln zł, natomiast uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa - na co najmniej 8 mln zł.

Wśród znalezionych przedmiotów były gotowe opakowania papierosów. Zatrzymano też samochody służące do przewozu gotowych wyrobów.

Czytaj więcej w Money.pl
Mursiemu w areszcie postawiono zarzuty Formalnie areszt wobec Mursiego zastosowano 26 lipca. Postawiono mu szereg zarzutów, w tym szpiegostwa czy zdrady stanu.
Są zarzuty dla mordercy z Jeleniej Góry Zarzut podwójnego zabójstwa usłyszał 29-letni mężczyzna podejrzany o zamordowanie ochroniarza i harfistki w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Wyłudzili 3 mln zł dopłat na cudze grunty? Wszystko wskazuje na to, że właściciele aktów własności gruntów wnioskowali i otrzymywali dopłaty, podczas gdy faktycznie grunty te użytkowały inne osoby
bEqBpUSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)