Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ przechwyciło ćwierć miliona fałszywych euro

0
Podziel się:

Zatrzymano trzech mężczyzn zamieszanych w fałszerstwo, grozi im 25 lat więzienia.

CBŚ przechwyciło ćwierć miliona fałszywych euro
(fluzo/CC/Flickr)
bEISkjHF

Całą kwotę w banknotach o nominale 100 euro znaleziono w torbie w range roverze, którym jechali przestępcy. Policja podejrzewa, że fałszywki służyły do rozliczeń pomiędzy grupami przestępczymi.

_ - Funkcjonariusze od pewnego czasu pracowali nad sprawą szajki działającej na terenie województwa lubuskiego, która według ich informacji podrabiała banknoty o nominale 100 euro. Zatrzymano trzech mężczyzn - Piotra C., mieszkańca Zielonej Góry, Roberta C., mieszkańca Poznania oraz Piotra S. mieszkańca Baranowa _ - informuje Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji,.

bEISkjHH

Wszyscy trzej wpadli w okolicach Zielonej Góry, gdy jechali samochodem. Ponieważ mogli być niebezpieczni w ich zatrzymaniu brali udział antyterroryści z Gorzowa Wielkopolskiego.

Funkcjonariusze dotarli też do miejsca, gdzie fałszywki mogły być drukowane. Okazało się, że jest to jeden z zakładów poligraficznych na terenie Zielonej Góry.

_ _Według szacunków CBŚ, to prawdopodobnie największa kwota podrobionych euro, jaką udało się przechwycić na terenie Polski w ostatnich latach.

Śledztwo prowadzi prokuratura okręgowa w Zielonej Górze.

bEISkjHN
bEISkjIi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)