Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
14.06.2011 13:28

CBA w warszawskim Zarządzie Dróg Miejskich

Funkcjonariusze weszli również do Urzędu Gminy w podwarszawskiej Jabłonnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Waldo Jaquith/CC/Flickr)

Funkcjonariusze weszli również do Urzędu Gminy w podwarszawskiej Jabłonnie - poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński. CBA podejrzewa, że mogło dojść do złamania prawa przy budowie drogi.

Jak wyjaśnił, sprawa to efekt kontroli prowadzonej przez CBA w Urzędzie Gminy Jabłonna od 19 października 2010 r. Chodzi o gospodarowanie tzw. destruktem (odpadem) asfaltowym, który powstaje w trakcie budowy drogi i jako niebezpieczny odpad powinien być odpowiednio zabezpieczany i składowany.

_ - Przeprowadzając kontrolę uzyskaliśmy informacje świadczące o tym, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Skierowaliśmy zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, a ta wszczęła śledztwo w tej sprawie. Właśnie na jej polecenie prowadzimy dzisiaj czynności _ - dodał. Zaznaczył, że funkcjonariusze zabezpieczają obecnie dokumenty mające związek z tą sprawą.

Z kolei rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała, że śledztwo prowadzone jest w sprawie i dotyczy łamania przepisów związanych z ustawą o ochronie środowiska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t98237.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;zbada;korupcje;na;stadionie,128,0,845952.html) Prokuratura zbada korupcję na stadionie Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do prokuratury dwa doniesienia w sprawie nieprawidłowości przy budowie Stadionu Miejskiego w Poznaniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t77909.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/byly;wiceprezydent;warszawy;za;kratami,221,0,807133.html) Były wiceprezydent Warszawy za kratami Jacka Z. zatrzymano w związku ze śledztwem w sprawie przetargów na wagony do metra.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t20253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wzrasta;liczba;osob;karanych;za;korupcje,149,0,731797.html) Wzrasta liczba osób karanych za korupcję Pitera: _ Już dziś można mówić o systemie walki z korupcją, który przynosi efekty _.
Tagi: działalność cba, Warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz