Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cameron: Pokonamy Państwo Islamskie

0
Podziel się:

To odpowiedź Londynu na zamordowanie przez dżihadystów Davida Hainesa. Pracownik organizacji pomocowej został brutalnie zamordowany przez muzułmańskich terrorystów, a zapis egzekucji umieszczono w internecie.

Cameron: Pokonamy Państwo Islamskie
(Number 10)

Wielka Brytania zapowiada bezwzględną walkę z Państwem Islamskim. To odpowiedź Londynu na zamordowanie przez dżihadystów Davida Hainesa. Pracownik organizacji pomocowej został brutalnie zamordowany przez muzułmańskich terrorystów, a zapis egzekucji umieszczono w internecie.

Premier David Cameron zapowiedział wielopunktową strategię zmierzającą do likwidacji Państwa Islamskiego:

_ Nie zrobimy tego sami, lecz z pomocą naszych sojuszników. Nie tylko Stanami Zjednoczonymi i państwami europejskimi, lecz także krajami regionu. Ta organizacja stwarza ogromne zagrożenie dla całego Bliskiego Wschodu. Pokonamy Państwo Islamskie dzięki całościowej i trwałej strategii antyterrorystycznej. _

Pięciopunktowy plan Londynu zakłada: wsparcie rządu w Bagdadzie oraz rządu autonomii kurdyjskiej, działanie w ramach ONZ, wsparcie dla wojsk amerykańskich, wzmocnienie pomocy humanitarnej, a także zwalczanie terroryzmu w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Egzekucja Brytyjczyka. Pilne posiedzenie Cobry Brytyjski premier zwołał pilne posiedzenie Rządowego Biura Koordynacyjnego znanego jako Cobra. David Cameron i jego najbliżsi doradcy mają zdecydować, jak zareagować na ścięcie przez terrorystów Davida Hainesa.
Australia wyśle wojska do walki z dżihadystami W odpowiedzi na apel USA Australia wyśle siły powietrzne i komandosów do walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku.
Brytyjski zakładnik zamordowany. "To akt czystego zła" Ofiarą jest pracownik organizacji humanitarnej, David Haines, który został pojmany w Syrii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)