Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były minister skazany za fałszywe tablice rejestracyjne

0
Podziel się:

Prokurator nalegał na ukaranie byłego ministra, przypominając o jego skłonnościach przestępczych w aluzji do afery z 2008 roku, kiedy prasa wymieniała nazwisko Liapisa w kontekście dochodzenia w sprawie domniemanych łapówek.

Były minister skazany za fałszywe tablice rejestracyjne
(Haikik/Dreamstime)

Na 4 lata więzienia w zawieszaniu i 3 tys. euro grzywny został skazany w poniedziałek w Atenach były minister transportu Grecji zatrzymany w połowie grudnia za posługiwanie się fałszywymi tablicami rejestracyjnymi i jazdę samochodem bez ważnego ubezpieczenia.

63-letni Michalis Liapis, według deklaracji podatkowej właściciel około 30 nieruchomości i mający 110 tys. euro rocznego dochodu, powoływał się na kryzys w kraju, kiedy wyjaśniał, dlaczego w sierpniu oddał oryginalne tablice rejestracyjne, deklarując tym samym, że nie będzie z samochodu korzystać, gdyż nie chce ponosić związanych z tym opłat.

Liapis, który jest siostrzeńcem byłego czterokrotnego premiera i dwukrotnego prezydenta Grecji Konstantinosa Karamanlisa, założyciela rządzącej obecnie partii Nowa Demokracja, został z niej wykluczony.

Prokurator nalegał na ukaranie byłego ministra, przypominając o jego _ skłonnościach przestępczych _ w aluzji do afery z 2008 roku, kiedy prasa wymieniała nazwisko Liapisa w kontekście dochodzenia w sprawie domniemanych łapówek płaconych przez niemiecki koncern Siemens greckim politykom.

Adwokaci Liapisa zapowiedzieli odwołanie od wyroku. On sam wrócił do Aten w piątek z wakacji w Malezji, dokąd pojechał - jak powiedział reporterom - _ odpocząć po dramatycznych przeżyciach _ i zarzucił greckim mediom prowadzenie na niego nagonki.

W zeszłym roku według greckiego ministerstwa finansów około 70 tys. Greków wyrejestrowało samochody i zwróciło władzom tablice rejestracyjne. Od końca 2009 do końca 2012 roku Grecy zwrócili łącznie tablice rejestracyjne 491 875 samochodów, by nie płacić podatku drogowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy ostrzelali siedzibę ambasadora Niemiec W stronę willi z karabinu AK-47 oddano co najmniej 20 strzałów, a cztery pociski utkwiły w metalowej bramie ogrodowej.
Grecki parlament reformuje podatki Deputowani uchwalili ustawę w takiej formie, jak się tego domagali zagraniczni kredytodawcy.
Radykalna lewica prowadzi w sondażu Lewicowe ugrupowanie, sprzeciwiające się rygorystycznemu programowi oszczędności narzuconemu Grecji przez międzynarodowych wierzycieli, popiera 21,9 proc. ankietowanych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)