Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
11.04.2012 12:37

Były grecki minister obrony zatrzymany za łapówki

Były minister obrony Grecji Akis Cochacopulos, został zatrzymany przez policję w swojej rezydencji w Atenach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ftwitty/iStockphoto)

Były minister obrony Grecji Akis Cochacopulos, podejrzewany o korupcję i pranie brudnych pieniędzy, został zatrzymany przez policję w swojej rezydencji w Atenach.

Fakt, iż Cochacopulos nie zadeklarował, że posiada nieruchomość u stóp Akropolu jest jednym z powodów, dla których ściga go wymiar sprawiedliwości - pisze AFP.

Cochacopulos był szefem resortu obrony w latach 1996-2000. W lipcu 2011 roku wszczęto śledztwo w związku z podejrzeniami, że były minister prał pieniądze oraz przyjął łapówki od niemieckiej grupy Ferrostaal w związku z zamówieniem przez rząd Grecji czterech okrętów podwodnych w lutym 2000 roku.

Akis Cochacopulos, jeden z założycieli socjalistycznej partii PASOK, był jej wieloletnim deputowanym, a kilkakrotnie także szefem różnych resortów w gabinetach Andreasa Papandreu w latach 80. i 90. oraz Kostasa Simitisa od 1996 do 2004 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
U nich za 30 euro wynajmiesz policjanta Policja w pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji wpadła na pomysł zdobycia dodatkowych funduszy.
W Grecji jest wyspa ślepców. Tak, biorą zasiłki Słynąca z ruin z czasów Republiki Weneckiej grecka wyspa Zakinthos od niedawna znana jest też jako wyspa niewidomych.
Grecja: Bezdzietny brał zasiłek na 19 dzieci W Atenach aresztowano bezdzietnego eks-policjanta, który pobierał od kilkunastu lat zasiłek socjalny na dziewiętnaścioro dzieci.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz