Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pielęgniarz
08.01.2015 13:23

Były pielęgniarz przyznał się do zabicia 30 pacjentów

Oskarżony wstrzykiwał ciężko chorym pacjentom w szpitalu w Delmenhorst zawyżoną dawkę środka nasercowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Soleilc/Dreamstime)

Były pielęgniarz z Dolnej Saksonii, który jest oskarżony o dokonanie serii zabójstw na pacjentach, przyznał się do pozbawienia życia około 30 osób - powiedział przed sądem w Oldenburgu psychiatra, który jako rzeczoznawca badał oskarżonego.

W latach 2003-2005 oskarżony wstrzykiwał ciężko chorym pacjentom hospitalizowanym w szpitalu w Delmenhorst zawyżoną dawkę środka nasercowego. 60 chorych przeżyło pomimo otrzymania przedawkowanego lekarstwa.

38-mężczyzna odrzuca oskarżenia o podobne traktowanie pacjentów w innych szpitalach oraz w czasie, gdy pracował w pogotowiu ratunkowym - pisze agencja dpa.

W akcie oskarżenia jest mowa o pięciu przypadkach - zabójstwie trzech osób i usiłowaniu pozbawienia życia dwóch chorych.

To już drugi proces w tej sprawie. Sąd w Oldenburgu skazał byłego pielęgniarza w 2008 roku za próbę zabicia pacjenta na siedem lat pozbawienia wolności.

Koleżanka z pracy przyłapała go na gorącym uczynku, gdy robił choremu zastrzyk zawierający większą dawkę leku na serce od dopuszczalnej.

Już w czasie tego wcześniejszego procesu powstało podejrzenie, że mężczyzna może mieć na sumieniu znacznie więcej ofiar.

Tagi: pielęgniarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz