Notowania

ks. wojciech g.
25.03.2015 13:50

Były ksiądz Wojciech G. skazany na 7 lat więzienia

Sąd w Wołominie zgodził się na jego dobrowolne poddanie się karze. Na poczet kary będzie miał zaliczony areszt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)

7 lat spędzi za kratami były duchowny Wojciech G oskarżony m.in o molestowanie seksualne nieletnich w Polsce i na Dominikanie. Sąd w Wołominie zgodził się na jego dobrowolne poddanie się karze. Na poczet kary będzie miał zaliczony areszt.

Bez ugody oskarżonemu groziłoby maksymalnie 15 lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła ks. G. o 10 przestępstw, w tym obcowania płciowego z małoletnim oraz molestowania. Pokrzywdzonych w sumie jest osiem osób: dwie z Polski i sześć z Dominikany.

Na Wojciechu G ciążyły też zarzuty posiadania treści pornograficznych z udziałem dzieci oraz posiadanie bez zezwolenia pistoletu i amunicji. Za wszystko groziło mu do 15 lat więzienia.

Oskarżony od początku zaprzeczał, by dopuścił się molestowania dzieci. - Jeżeli je skrzywdziłem, to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem wszystkim tym ludziom na Dominikanie - mówił w wywiadzie dla TVP.

Sugerował, że oskarżenia sfabrykowali ci, którym nie podobało się że na Dominikanie wprowadził antynarkotykowy program. Podczas piątkowej rozprawy jego pełnomocnik Michał Szreniawa podkreślał, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. " Wojciech G., wciąż do winy się nie przyznaje i ma do tego prawo" - zastrzegł Szreniawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, jak będzie sądzony polski ksiądz Pokrzywdzeni przez ks. Wojciecha G. obywatele Dominikany będą mieli swych pełnomocników na procesie księdza, a dominikańska prokuratura rozważy, czy wysłać też swych obserwatorów na ten proces.
Ksiądz oskarżony o pedofilę. 10 przestępstw Wojciechowi G. zarzucono łącznie 10 przestępstw. Osiem z nich dotyczy pedofilii.
Metropolita przed sądem. Dziś przesłuchanie Przesłuchanie będzie miało formę wideokonferencji. Zeznania ma złożyć m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który był biskupem koszalińsko-kołobrzeskim w latach 2004-2007.
Tagi: ks. wojciech g., wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2019

HelaW Australii za takie przestępstwa dostałby minimum 50 lat do odsiadki, a w Polsce? Wyrok śmiechu wart.

Rozwiń komentarze (1)