Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Burza wokół słów Sikorskiego. "Każdy dzień milczenia obciąża Tuska"

0
Podziel się:

Zdaniem Adama Hofmana, im Donald Tusk dłużej milczy, tym bardziej wszyscy zaczynają podejrzewać, że Radosław Sikorski w wywiadzie dla politico.com powiedział prawdę.

Burza wokół słów Sikorskiego. "Każdy dzień milczenia obciąża Tuska"
(Adam Guz/REPORTER)

_ _Każdy dzień milczenia obciąża Tuska. Tak rzecznik PiS Adam Hofman interpretuje brak głosu byłego premiera w sprawie rzekomej rozmowy z Władimirem Putinem w 2008 roku na temat rozbioru Ukrainy.

To, że Donald Tusk nie przyszedł do Sejmu na dzisiejsze głosowania świadczy o tym, że nie chce powiedzieć jak było naprawdę - uważa Adam Hofman.

Zdaniem posła, im Donald Tusk dłużej milczy, tym bardziej wszyscy zaczynają podejrzewać, że Radosław Sikorski w wywiadzie dla politico.com powiedział prawdę, a we wtorek wieczorem po prostu go _ zmuszono żeby sobie pamięć zablokował _.

Rzecznik PiS porównał zachowanie byłego premiera do pierwszej wtorkowej konferencji marszałka Sikorskiego, który też nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy._ _

_ - Donald Tusk milcząc potwierdza tylko, że dostał propozycję rozbioru Ukrainy i niestety co najgorsze nie podjął żadnych ruchów, nie zaprzeczył temu, nie poinformował sojuszników, to go poważnie obciąża _ - powiedział rzecznik PiS.

W Sejmie czeka na rozpatrzenie wniosek PiS o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu.

Wczoraj Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS będzie _ stawiał _ sprawę Sikorskiego i dyskusja na temat jego przyszłości się odbędzie, niezależnie od tego jakie są przewidywania co do wyniku tego głosowania.

Kilka dni temu w wywiadzie dla portalu politico.com Radosław Sikorski powiedział, że prezydent Putin chciał wciągnąć Polskę w rozbiór Ukrainy. Temat miał być poruszony przez prezydenta Rosji podczas rozmowy z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem w Moskwie, sześć lat temu. We wtorek wieczorem marszałek powiedział, że pamięć go zawiodła i spotkania Putin-Tusk w cztery oczy nie było.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy przestali ufać ministrowi Sikorskiemu W badaniu CBOS sprzed miesiąca zaufanie do Sikorskiego deklarowało 50 proc. badanych, co dawało szefowi MSZ drugie miejsce w rankingu, za prezydentem, ale przed premierem. Dziś ufa mu 35 proc. badanych.
Polscy politycy tym razem zgodni. Krytykują Na rozmowy o rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie nie został zaproszony minister Radosław Sikorski.
Chcą zakazu korzystania ze służbowych kart _ Panowie Belka i Rostowski uznali najwidoczniej, że Polaków stać w obecnej sytuacji na foie grass i carpaccio z mlecznej jagnięciny i mogą oni spożywać te frykasy ustami swych przedstawicieli _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)