Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Burdy we Francji. Polityk ugodzony nożem

0
Podziel się:

Francuski deputowany centroprawicy został dźgnięty nożem podczas uroczystości upamiętniających 95. rocznicę zakończenia pierwszej wojny światowej.

Do wydarzeń doszło podczas obchodów I wojny światowej
Do wydarzeń doszło podczas obchodów I wojny światowej (PAP/EPA/REMY DE LA MAUVINIERE / POOL)

W ataku ranni zostali także dwaj inni politycy.

Do wydarzenia doszło w Marsylii na południu Francji. Jak podaje BBC, żaden z zaatakowanych nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Do napaści doszło przed bramą cmentarza w miejscowości Chateaurenard. Ranni zostali burmistrz i zarazem deputowany centroprawicowej UMP Bernard Reynes, a także pracownik ratusza odpowiedzialny za oświatę oraz miejski radny.

Według dziennika _ Le Figaro _ napastnik to niezrównoważony psychicznie mężczyzna w wieku około 30 lat.

To nie jedyny incydent, do jakiego doszło w poniedziałek podczas uroczystości upamiętniających poległych w pierwszej wojnie światowej. W Paryżu policja aresztowała ok. 70 osób, według rządu reprezentujących skrajną prawicę, które wygwizdały prezydenta Francois Hollande'a.

Według mediów nad Sekwaną był to pierwszy przypadek, gdy publicznie okazano lekceważenie głowie państwa w święto 11 listopada, upamiętniające podpisanie zawieszenia broni w 1918 roku między Niemcami a walczącymi z nimi państwami Ententy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowo niskie poparcie dla prezydenta Najnowsza ankieta instytutu ujawniła że około 84 proc. respondentów uważa politykę rządu za nieskuteczną, a 74 proc. za nieuczciwą.
Popracują 43 lata na emeryturę. "To za mało" Zgodnie z decyzją rządu okres zatrudnienia niezbędny do uzyskania pełnej emerytury zostanie stopniowo wydłużony z dzisiejszych 41,5 lat do 43 lat w roku 2035.
Premier Francji: atak na Syrię jest konieczny - _ Jakim byłoby to przesłaniem do innych reżimów, a mam na myśli, podobnie jak wy, Iran i Koreę Północną? Przesłanie byłoby jasne: możecie kontynuować _- podkreślał Ayrault.
Francuski prezydent ma mocnego konkurenta 47 procent Francuzów chce, by został premierem. Jest socjalistą, ale popiera go większość elektoratu prawicy. Nazywają go pierwszym policjantem Francji, superbohaterem lub superministrem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)