Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Burdy na meczach. "Większość pseudokibiców to najemnicy"

0
Podziel się:

Tak papież Franciszek określił sprawców przemocy w świecie fanów piłki nożnej , do której dochodzi także w jego ojczystym kraju, Argentynie.

Burdy na meczach. "Większość pseudokibiców to najemnicy"
(imago sportfotodienst/EAST NEWS)
bEKpJNmd

Papież Franciszek powiedział w wywiadzie dla argentyńskiego dziennika, że większość agresywnych pseudokibiców to "najemnicy". Tak określił sprawców przemocy w świecie fanów piłki nożnej , do której dochodzi także w jego ojczystym kraju, Argentynie.

- Także we Włoszech były problemy z tzw. ultras, którzy niekoniecznie walczą o swój klub, większość to najemnicy - stwierdził papież w rozmowie z gazetą "La Voz del Pueblo", cytowanej przez agencję Ansa.

W wywiadzie Franciszek, który przez wiele lat był kibicem piłkarskim w Buenos Aires, odniósł się do fali przemocy w świecie kibiców w Argentynie. Doszło tam ostatnio do ataku chuligana, fana drużyny Boca Juniors na kibiców klubu River Plate.

bEKpJNmf

Komentując takie incydenty papież ocenił: - To grzech, to zdziczenie ze strony tych, których ponosi pasja, nie mówiąc o przemocy, braku umiejętności życia w społeczeństwie.

- To godne ubolewania, że w naszym kraju istnieje coś takiego, jak przemoc pseudokibiców - dodał Franciszek podkreślając, że ma to miejsce także w innych państwach.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszek: Katolicy nie muszą być jak króliki _ - Ja myślę, że liczba trojga dzieci w rodzinie jest tą, o której mówią eksperci twierdząc, że jest ważna dla utrzymania populacji - _powiedział papież.
Papież ostrzega przed obrażaniem religii _ Nie można zabijać w imię Boga, to jest aberracja. Należy korzystać z wolności, nie obrażając _ - zaznaczył Franciszek.
Pokaz filmu Jolie w Watykanie. Franciszek... _ Zaproszenie do Watykanu, gdzie mogę zaprezentować "Niezłomnego", to zaszczyt i hołd dla spuścizny Louisa jako człowieka wiary i kogoś, kto jest wzorem przebaczenia i siły ludzkiego ducha _ - oświadczyła artystka w wydanej nocie.
bEKpJNmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)