Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt narkotyków
16.05.2014 11:51

Bułgaria: Przejęto heroinę kierowaną do Europy Zachodniej

Kierowana przez obywatela Grecji ciężarówka z tureckimi tablicami rejestracyjnymi oficjalnie przewoziła tekstylia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Brook/CC/Flickr)

Służby celne Bułgarii skonfiskowały dziś w nocy 55 kg heroiny o wartości około 1,4 mln euro. Narkotyki przechwycono w Ruse na granicy z Rumunią. W tym roku w Bułgarii przejęto już 150 kg heroiny.

Kierowana przez obywatela Grecji ciężarówka z tureckimi tablicami rejestracyjnymi oficjalnie przewoziła tekstylia. W pojeździe znajdował się jeszcze pasażer, obywatel Bułgarii. Przemytnicy nie wysilili się nawet by ukryć narkotyki - znajdowały się w dużej torbie w kabinie kierowcy. Władze bułgarskie oceniają wartość przejętej heroiny na ok. 2,8 mln lewów (1,4 mln euro).

Od początku roku na bułgarskich granicach przechwycono łącznie 2 tony narkotyków, a także prekursorów, czyli substancji o legalnym zastosowaniu, które mogą być wykorzystywane do produkcji narkotyków. Znaczne ilości przechwytywanych narkotyków świadczą o rozmiarach przemytu na tzw. bałkańskim szlaku narkotykowym, prowadzącym z Afganistanu do Europy Zachodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Celnicy przechwycili prawie 100 kg heroiny Była to rekordowa próba przemytu tego narkotyku.
Przechwycono 73 kg heroiny o wartości... Dzień wcześniej na tym samym punkcie granicznym znaleziono 11,4 kg heroiny, której wartość wyceniono na 700 tys. euro. Przemytnikiem był również Bułgar.
Ucieczka z więzienia jak w hollywoodzkim filmie Dwaj więźniowie wykopali tunel, którym w nocy wydostali się na sąsiednią ulicę, po czym ślad po nich zaginął. To pierwsza taka ucieczka w historii nowoczesnego państwa bułgarskiego.
Tagi: przemyt narkotyków, bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz