Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bułgaria otrzyma ponad 5 milionów euro w związku z kryzysem z uchodźcami z Syrii

0
Podziel się

Od początku br. Bułgaria przyjęła ok. 10 tys. nielegalnych imigrantów, z których 60 proc. stanowią uchodźcy z Syrii.

Bułgaria otrzyma ponad 5 milionów euro w związku z kryzysem z uchodźcami z Syrii
(ec.europa.eu)
bErQVGaJ

Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj, że odblokuje 5,6 mln euro, by pomóc Bułgarii w przyjmowaniu coraz większej liczby uchodźców, którzy uciekają m.in. przed wojną domową w Syrii (na zdjęciu Rosen Plewnelijew, prezydent Bułgarii).

Jak wyjaśniła unijna komisarz ds. wewnętrznych Cecilia Malmstroem, środki te zostaną wykorzystane na zakwaterowanie osób ubiegających się o azyl oraz zapewnienie im pomocy medycznej i psychologicznej.

O pomoc finansową dla Bułgarii apelował m.in. wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców Antonio Guterres. W zeszłym tygodniu odwiedził jeden z ośrodków w Sofii, gdzie umieszczeni zostali uchodźcy z Bliskiego Wschodu, głównie Syryjczycy.

bErQVGaL

Od początku br. Bułgaria przyjęła ok. 10 tys. nielegalnych imigrantów, z których 60 proc. stanowią uchodźcy z Syrii. Bułgaria, jeden z najuboższych krajów Unii, nie jest w stanie poradzić sobie z taką falą imigracji.

Czytaj więcej w Money.pl
Bułgaria chce nowych reaktorów jądrowych Minister gospodarki i energetyki Bułgarii Dragomir Stojnew ogłosił, że rząd rozpocznie rozmowy z koncernem Westinghouse, o budowie nowych siłowni.
Wzywają rodziców do szczepienia dzieci W ostatnich trzech miesiącach przybyło do Bułgarii kilka tysięcy syryjskich uchodźców. W ośrodkach dla uchodźców przechodzą oni badania, ale władze medyczne nie wykluczają pojawienia się choroby.
Antyrządowe protesty w Bułgarii. 12 w areszcie Zatrzymano też jedną osobę ściganą listem gończym. Według protestujących podczas starć trzy osoby zostały lekko ranne.
bErQVGbm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)